Hibiskus bylinowy bagienny PLUM CRAZY


Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
30 cm - 40 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
70 cm - 80 cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Barwa kwiatów
Różowa
Termin kwitnienia
LipiecSierpieńWrzesieńPaździernik
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

Odmiana hibiskusa bylinowego 'Plum Crazy' urzeka swoim dekoracyjnym fioletowo- śliwkowym kwiatem, którego średnica dochodzi do 25 cm a także pięknymi fioletowo-zielonymi liśćmi. Kwitnie od lipca do października. Kwitnie obficie, chociaż trwałość pojedynczego kwiatka to jeden dzień. Kolor kwiatów śliwkowy z ciemniejszym środkiem. Dorasta do 70 cm.

Roślina najlepiej rośnie w jasnym, słonecznym lub delikatnie ocienionym miejscu. Podłoże powinno być, żyzne, dobrze zdrenowane, umiarkowanie wilgotne, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Bez problemu zimuje w polskich warunkach klimatycznych. Jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta i sucha, przed posadzeniem ketmii trzeba koniecznie zmieszać ją z torfem, ziemią liściową lub dobrze rozłożonym kompostem.

Ketmia prezentuje się atrakcyjnie w grupie na tle trawnika, w towarzystwie kwitnących w tym samym czasie budlei, hortensji i wrzosów. Niezwykle dekoracyjny jest też żywopłot z kilku odmian o różnokolorowych kwiatach. Krzewy można uprawiać również w pojemnikach, są wtedy niezwykłą, egzotyczną ozdobą tarasów czy balkonów.


Zmienność sadzonek w różnych porach roku

Wielkość sadzonek uzależniona jest od pory roku. Wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście. Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków. Większość z nich maksymalną wielkość osiąga na przełomie kwietnia i maja.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez