Hibiskus LAVENDER CHIFFON szczepiony NA PNIU


Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
100 cm - 120 cm
Pojemnik
C4
Wysokość szczepienia
około 80cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Barwa kwiatów
Różowa
Termin kwitnienia
LipiecSierpieńWrzesień
Maksymalnie w paczce
5

Opis produktu

Unikatowa odmiana o pełnych, okazałych kwiatach z purpurowymi oczkami. Świeżo rozwinięte kwiaty mają kolor lawendowo - różowy, a w miarę przekwitania zmieniają barwę na niebieską. Wygląda to niesamowicie - jakby na jednym krzewie były zaszczepione dwie odmiany. Jest ozdobny z liści, które pokazują się na pędach dość późno, są zielone, trójklapowe z grubym ząbkowaniem, przebarwiają się jesienią na złoto-żółto. Pełnię ozdobności roślina ukazuje od lipca do września, kiedy obsypana jest mnóstwem dużych (ich średnica może mieć 8-10 cm), półpełnych, lawendowo-różowych kwiatów, z czasem przebarwiających się na niebiesko, które przypominają kształtem kwiaty malwy. Po przekwitnięciu korzystnie jest usuwać pojedyncze kwiaty z pędu.

Ketmia syryjska nie ma specjalnych wymagań glebowych. Lubi wilgotne podłoże o odczynie lekko kwaśnym, nie toleruje jednak stanowisk podmokłych. Jeżeli gleba jest bardzo piaszczysta i sucha, przed posadzeniem ketmii trzeba koniecznie zmieszać ją z torfem, ziemią liściową lub dobrze rozłożonym kompostem. Dla ketmii syryjskiej najlepsze są miejsca słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatru. Regularnie podlewana i nawożona ketmia syryjska bardzo obficie kwitnie. Młode (2-3-letnie) rośliny są bardziej wrażliwe na mróz niż starsze. Jesienią warto je okryć suchymi liśćmi, gałązkami drzew iglastych lub agrowłókniną.

Ketmia prezentuje się atrakcyjnie w grupie na tle trawnika, w towarzystwie kwitnących w tym samym czasie budlei, hortensji i wrzosów. Niezwykle dekoracyjny jest też żywopłot z kilku odmian o różnokolorowych kwiatach. Krzewy można uprawiać również w pojemnikach, są wtedy niezwykłą, egzotyczną ozdobą tarasów czy balkonów.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez