Goryczka BLUE STAR

Nowość
0.0


szt.
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
W tym czasie przygotujemy paczkę do wysyłki lub odbioru
Kurier
- 19,90 zł
GLSGLS19,90 zł
Kontakt
Zadzwoń teraz: 604 337 851

Cechy produktu

Wysokość
5 cm - 10 cm
Pojemnik
P9
Wysokość docelowa
15 cm - 20 cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
SłonecznePółcieniste
Barwa kwiatów
Niebieska
Termin kwitnienia
LipiecSierpieńWrzesień
Maksymalnie w paczce
12

Opis produktu

Goryczka 'Blue Star' to urocza bylina o pochodzeniu górskim, która nadal jest rzadko spotykana w ogrodach. Ta odmiana jest obowiązkową pozycją dla wszystkich entuzjastów błękitnych kwiatów. Wyhodowana w 2015 roku, nadal uważana jest za nowość w ogrodnictwie. Tworzy zwartą, kępiastą formę i osiąga wysokość około 30 cm. W lipcu kępę zielonych, krótkich liści o kształcie lancetowatym przykrywają duże dzwonkowate kwiaty o niebieskim kolorze. Pąki kwiatów mogą mieć różne intensywności koloru, dlatego często na jednej kępie można dostrzec wiele odcieni niebieskiego, od delikatnego błękitu po głęboki chabrowy. Piękne kwiaty zachwycają swoim urokiem przez całe lato, a czasami kwitnienie utrzymuje się aż do września. Goryczka jest rośliną, którą uwielbiają pszczoły, dlatego warto ją sadzić w ogrodach przyjaznych zapylaczom.

Goryczka najlepiej rośnie w lekkich, próchniczych, lecz żyznych glebach, które są lekko kwaśne. Lubi jasne stanowisko, najlepiej lekko osłonięte przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Może sobie poradzić na glebie stale wilgotnej, jeśli stanowisko jest słoneczne, jednak nie lubi nadmiaru wody, zwłaszcza w okresie zimowym. Jest w pełni mrozoodporna i nie ma specjalnych wymagań, więc jest stosunkowo łatwa w uprawie.

Goryczka to doskonały wybór do sadzenia w pojemnikach, na skalniakach, wzdłuż ścieżek czy też w innych kompozycjach. Najbardziej efektownie prezentuje się w niewielkich grupkach wśród skał, ale także jako element kompozycji pojemnikowych. Jej niebanalne kwiaty i kształt sprawiają, że jest wyjątkowym akcentem w ogrodzie lub na tarasie.

Zmienność sadzonek w różnych porach roku

Wielkość sadzonek uzależniona jest od pory roku. Wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście. Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop