Choina kanadyjska


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
15 cm - 20 cm
Pojemnik
Goły korzeń, zabezpieczony na czas transportu
Wysokość docelowa
8 m - 10 m
Stanowisko
SłonecznePółcienisteCieniste
Maksymalnie w paczce
50

Opis produktu

Choina kanadyjska jest wolno rosnącym drzewem. Po 30 latach osiąga dopiero połowę swojego maksymalnego wzrostu - 10 m. Roślina ma ładny stożkowaty pokrój, a jej gałązki delikatnie przewieszają się w 1/3 długości, nadając jej lekko "płaczący" pokrój. Pędy choiny obsypane są drobnymi, miękkimi i jasno zielonymi igłami, które wyglądają jakby były nastroszone. Cechą charakterystyczną tego iglaka jest to, że gałęzie sięgają samej ziemi i u rośliny nie widać pnia, sprawiając że okaz nie traci na atrakcyjności z upływem czasu.

Choina najlepiej rośnie w środowisku leśnym, o dużej wilgotności powietrza. Może być sadzona zarówno w słońcu, jak i w cieniu. Ma duże wymagania glebowe. Wymaga gleb żyznych, lekko kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych lub wilgotnych. Nie znosi suszy i upałów. Odporna na niskie temperatury. Odpowiednio podcinana może być prowadzona w formie piennej - będzie wtedy pokrojem przypominać drzewo liściaste. Doskonale znosi cięcie.

Choina kanadyjska idealnie nadaje się na żywopłot, gdyż doskonale znosi cięcie i formowanie. Warto wykorzystać tę roślinę na żywopłot w miejscu cienistym, gdzie nie radzą sobie rośliny lubiące słońce. Nie znosi zaś suszy, dlatego też świetnie nadaje się do nasadzeń w miejscach z wilgotnym i chłodnym mikroklimatem, jak miejsca w pobliżu stawów, ogrody na dawnych bagnach, ogrody nisko położone czy znajdujące się pod drzewami. Choina znacznie lepiej nadaje się do sadzenia w miejscach wilgotnych niż jodła kaukaska, która gorzej radzi sobie w naszym klimacie. Możliwa jest również uprawa choiny kanadyjskiej w pojemnikach jako ozdoba zacienionych tarasów i balkonów.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez