Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
20 cm - 30 cm
Pojemnik
P9
Wysokość docelowa
10 m - 15 m
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
8

Opis produktu

Cedry znane są z tego, że to potężne drzewa o malowniczym pokroju. Te rosnące w naturze mają czasami nawet 50 m wysokości. W uprawie są o wiele niższe, dlatego możesz swobodnie sadzić je nawet w najmniejszych ogrodach. Znaczna część z nich po kilkunastu latach ma zaledwie 15 m. Ta wrażliwa na mróz roślina zachwyca wspaniałym pokrojem. Cedr libański to jeden z najciekawszych iglaków uprawianym w polskich ogrodach. Jego sadzonki są bardzo popularne głównie ze względu na niezwykłe wybarwienie igieł – są szaroniebieskie, wręcz srebrzyste. Mają kilka centymetrów długości i są bardzo gęste – układają się po kilka sztuk w jednej wiązce.

Cedr libański nie jest wymagający jeśli chodzi o warunki glebowe. Może rosnąć na przeciętnych, ogrodowych glebach. Preferuje lekko kwaśne pH podłoża. Najlepiej rośnie na słonecznym, ciepłym, osłoniętym stanowisku.

Proponowany egzemplarz prezentuje się bardzo dostojnie i majestatycznie dzięki pięknym, malowniczo rozłożonym pędom. Dla wyeksponowania okazu najlepiej posadzić go, jako soliter dla zagwarantowania odpowiedniej przestrzeni.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez