Catalpa NANA szczepiona NA PNIU


szt.
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
W tym czasie przygotujemy paczkę do wysyłki lub odbioru
Kurier
- 19,90 zł
GLSGLS19,90 zł
Kontakt
Zadzwoń teraz: 604 337 851

Cechy produktu

Wysokość
160 cm - 180 cm
Pojemnik
C5
Wysokość szczepienia
około 160 cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
2

Opis produktu

Niewielkie drzewo oferowane najczęściej w formie piennej o powolnym tempie wzrostu i egzotycznym wyglądzie. Szerokość korony nie przekracza 4-5 m, dlatego znajdzie się dla niego miejsce zarówno w małych ogrodach przydomowych, jak i w wąskich uliczkach miejskich. Surmia bignoniowa Nana nie kwitnie, ale wytwarza duże (wielkości dłoni), sercowate jasnozielone liście, które pojawiają się późno, bo w drugiej połowie maja.

Surmia najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych i wystarczająco wilgotnych. Nie lubi natomiast, gdy ziemia jest zbita i ciężka. Źle znosi przesadzanie. Roślina jest tolerancyjna względem pH gleby: od lekko kwaśnej do lekko zasadową. Lubi ciepłe, południowe stanowiska, osłonięte od silnego wiatru, który może połamać jej kruche gałęzie. Roślina jest prosta w uprawie, powinna znaleźć się w ogrodach osób, które lubią rośliny o zwartym i dość geometrycznym pokroju. Ta odmiana surmii nie wymaga specjalistycznego cięcia w celu zagęszczenia czy uzyskania ładnego, foremnego kształtu korony, ale - tak jak inne katalpy - dobrze znosi przycinanie, np. możemy korygować kształt korony z parasolowatego na bardziej kulisty, wedle uznania.

Roślina dzięki swoim pięknym liściom i nietuzinkowym kwiatom będzie ozdobą każdego ogrodu. Doskonale sprawdzi się również w parkach bądź skwerach i szeroko pojętej zieleni miejskiej. Warto zostawić roślinie trochę miejsca, żeby mogła w pełni rozwinąć swe wdzięki.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
wszystko zgodnie z opisem polecam, zdrowa sadzonka, Sadzonki dobre jakościowe, zapakowanie też .Polecam, zgodne z opisem Polecam Polecam Polecam, Zamówiłam 2 drzewka!Jedno z nich okazało się KRZYWE!Po otrzymaniu drzewek napisałam do sprzedającego wysyłając przy okazji zdjęcie krzywego drzewka ale niestety nie było żadnej odpowiedzi.Byłam zawiedziona...NIE POLECAM, Nie polecam. Omijajcie sklep szerokim łukiem. Sadzonka przyjechała martwa (po prostu wyjęto ją z ziemi i wsadzono do doniczki). Po wielokrotnych acz bezskutecznych próbach kontaktu nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na temat mojej reklamacji. Niestety po czasie poczytałem opinie że mój przypadek jest jednym z wielu. Nie dajcie się oszukać., Zamówiłem dwie. Jedna przyszła w stanie idealnym, druga trochę przestrzelona, w pokiereszowanej doniczce, z mniejsza koroną i poczerniałymi liśćmi. Na chwilę obecną obydwie zdają się żyć po przesadzeniu do gruntu.

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop