W tej chwili prowadzimy przedsprzedaż. Zamówienia będą realizowane od 1 marca 2023 r.

Catalpa Katalpa NANA szczepiona NA PNIU


Czas realizacji
- 5 dni roboczych
W tym czasie przygotujemy paczkę do wysyłki lub odbioru
Kurier
- 19,90 zł
GLSGLS19,90 zł
604 337 851

Cechy produktu

Wysokość
160 cm - 180 cm
Pojemnik
C5
Wysokość szczepienia
około 170cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
2

Opis produktu

Niewielkie drzewo oferowane najczęściej w formie piennej o powolnym tempie wzrostu i egzotycznym wyglądzie. Szerokość korony nie przekracza 4-5 m, dlatego znajdzie się dla niego miejsce zarówno w małych ogrodach przydomowych, jak i w wąskich uliczkach miejskich. Surmia bignoniowa Nana nie kwitnie, ale wytwarza duże (wielkości dłoni), sercowate jasnozielone liście, które pojawiają się późno, bo w drugiej połowie maja.

Surmia najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych i wystarczająco wilgotnych. Nie lubi natomiast, gdy ziemia jest zbita i ciężka. Źle znosi przesadzanie. Roślina jest tolerancyjna względem pH gleby: od lekko kwaśnej do lekko zasadową. Lubi ciepłe, południowe stanowiska, osłonięte od silnego wiatru, który może połamać jej kruche gałęzie. Roślina jest prosta w uprawie, powinna znaleźć się w ogrodach osób, które lubią rośliny o zwartym i dość geometrycznym pokroju. Ta odmiana surmii nie wymaga specjalistycznego cięcia w celu zagęszczenia czy uzyskania ładnego, foremnego kształtu korony, ale - tak jak inne katalpy - dobrze znosi przycinanie, np. możemy korygować kształt korony z parasolowatego na bardziej kulisty, wedle uznania.

Roślina dzięki swoim pięknym liściom i nietuzinkowym kwiatom będzie ozdobą każdego ogrodu. Doskonale sprawdzi się również w parkach bądź skwerach i szeroko pojętej zieleni miejskiej. Warto zostawić roślinie trochę miejsca, żeby mogła w pełni rozwinąć swe wdzięki.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Wystaw opinię

Aby móc dodać opinię musisz się zalogować
Recenzje ()

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że klient zapoznał się z produktem
wszystko zgodnie z opisem polecam, zdrowa sadzonka, Sadzonki dobre jakościowe, zapakowanie też .Polecam, zgodne z opisem Polecam Polecam Polecam

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop