Borówka amerykańska BLUEGOLD

5.0


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 8 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość
40 - 50 cm
Pojemnik
C2
Pora dojrzewania owoców
SierpieńWrzesień
Zapylacze
Inny krzew borówki
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
12

Opis produktu

⭐️Więcej informacji

Borówka amerykańska 'Bluegold' (Vaccinium corymbosum 'Bluegold') to ceniona odmiana borówki wysokiej, znana z obfitych plonów dużych, słodkich owoców o intensywnie niebieskim kolorze. 'Bluegold' wyróżnia się zwartym pokrojem, co czyni ją idealną do uprawy w mniejszych ogrodach oraz na plantacjach. Kwitnie wiosną, a owoce dojrzewają w środku sezonu letniego, oferując bogactwo smaku i wartości odżywczych. Dodatkowo, krzewy 'Bluegold' są atrakcyjne wizualnie, z gęstymi, zielonymi liśćmi, które jesienią przebarwiają się na czerwono i pomarańczowo.

⛅️Warunki uprawy

Borówka 'Bluegold' najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, ale dobrze radzi sobie również w lekkim półcieniu. Preferuje gleby kwaśne, dobrze drenowane, o pH w zakresie 4,5-5,5. Regularne podlewanie jest kluczowe, zwłaszcza w okresach suszy, aby zapewnić obfite owocowanie. Odmiana ta jest odporna na mróz, ale w regionach o bardzo surowych zimach młode krzewy mogą wymagać ochrony.

✨Zastosowanie

Dzięki swojemu zwartemu wzrostowi, borówka 'Bluegold' jest doskonałym wyborem do uprawy w domowych ogrodach, na działkach oraz w pojemnikach na tarasach i balkonach. Może być wykorzystana do tworzenia niskich żywopłotów lub jako część mieszanych rabat z innymi roślinami kwasolubnymi. Owoce są doskonałe na surowo, do deserów, przetworów oraz jako zdrowa przekąska bogata w antocyjany i witaminę C.


Wielkość sadzonek jest zmienna i uzależniona od pory roku i fazy rozwojowej rośliny. Na wiosnę, krzewy oraz drzewa mogą nie mieć liści, a byliny - części nadziemnej. Dbając o prawidłowy rozwój, niektóre sadzonki są przycinane, aby lepiej się rozkrzewiały i zyskiwały na masie zielonej. Latem, w wysokich temperaturach, rośliny mogą czasem zwiędnać i tracić wigor. W takim przypadku zalecamy obfite podlanie rośliny po posadzeniu.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
Sadzonka w stanie idealnym. Już rośnie., super

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop