Bananowiec MUSA BASJOO


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 8 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość
30 - 40 cm
Pojemnik
C3
Wysokość docelowa
2 - 2,5 m
Stanowisko
Słoneczne
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

Wyjątkowo oryginalna i rzadko spotykana roślina egzotyczna. Największym walorem ozdobnym rośliny są długie, skórzaste i zielone liście dorastające do kilkudziesięciu centymetrów. Przez wiele miesięcy na roślinach utrzymują się żółte kwiaty do złudzenia przypominające kwiat lotosu. Sam bananowiec nie rośnie wysoko, dorasta do ok. 150 cm wysokości, w zależności od warunków uprawy. Wytrzymuje okresowe spadki temperatury do -15°C. Z tego powodu jest jedną z najchętniej wybieranych odmian bananowców do uprawy w polskich warunkach. Dobrze zimuje w cieplejszych regionach kraju lub po solidnym zabezpieczeniu. Może być również przenoszony na zimę do ogrodu zimowego.

Sadzonki bananowca sadzimy do gruntu lub donic wiosną, gdy tylko minie już ryzyko wystąpienia silniejszych przymrozków. Uprawa w dużych pojemnikach jest bardziej praktyczna ze względu na łatwość w przemieszczaniu rośliny. Doskonale rośnie w szklarni, oranżerii gdzie może pozostawać przez cały rok. Wymaga bardzo żyznego, stale umiarkowanie wilgotnego podłoża. Podczas sezonu można zasilać rośliny nawozem wieloskładnikowym mineralnym lub organicznym. Do prawidłowego wzrostu potrzebuje dużo słońca i ciepła.

W dużych donicach będzie się pięknie prezentował, wprowadzi egzotyczny klimat do ogrodu. Może być także sadzony do gruntu, wtedy szybciej się rozrasta. W cieplejszych rejonach można uprawiać w gruncie w zacisznym miejscu ścinając górną część i okrywając.

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
zdrowa sadzonka bananowca wszystko na plus, piękny bananowiec, polecam, Wszystko OK., Bardzo ładna, duża i zdrowa roślina. Polecam, Sadzonka śliczna i duża. Dobrze zabezpieczona do transportu., Roślina jest piękna, i pomimo, że jest bardzo delikatna, uszkodzeniu uległ tylko 1 liść., Ja dostałam tylko korzeń bananowca bez żadnego liścia. Po prostu porażka. Szkoda słów, nie byłam zalogowana, dowodu zakupu też nie dostałam, Ja dostałam sam korzeń bez żadnego liścia. Porażka., Roślina w dobrej kondycji wypuściła już 2 liście

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop