BUK POSPOLITY zwyczajny


Wysyłka w 5 dni roboczych
  • Kurier GLS - 19 zł
Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
20 cm - 30 cm
Pojemnik
C2
Wysokość docelowa
15 m - 30 m
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
PółcienisteSłoneczne
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

Buk pospolity  to okazałe drzewo z rodziny bukowatych. Występuje naturalnie w przeważającej części Europy. Osiąga 30 metrów i posiada szeroką, kopulastą koronę. Jego pień rozgałęzia się zwykle w połowie, w potężne konary. Końce gałęzi są lekko zwisające. Młode pędy buków są brunatnopurpurowe i nagie. Na ich końcach buki wytwarzają bardzo wąskie i podłużne pąki, które są na wierzchołki zaostrzone. Liście są owalne, błyszczące, na brzegach lekko falowane i osiągają do 10 cm długości, a gdy są młode mają białe "rzęski" na brzegu i na ogonkach liściowych. Przebarwiają się na jesień. Buki posiadają charakterystyczną, popielato- lub ołowiowo-szarą, gładką korę.

Drzewo nie wymaga specjalnych warunków świetlnych. Dobrze rośnie na glebach żyznych, piaszczystych i wapiennych. Preferuje stanowiska wilgotne. Wymaga stałego poziomu wód gruntowych i preferuje obszary, gdzie lato jest chłodne.

Jesienią przebarwiają się na żółto lub rudobrązowo, dzięki czemu wyglądają niezwykle ozdobnie. Charakterystyczne siewki buka pospolitego, które pojawiają się wiosną, mają wielkie, okrągłe liście i zawierają olejek pełen tłuszczów roślinnych.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez