Azalia wielkokwiatowa JOLIE MADAME


Zadzwoń: 604 337 851
Cena
Ilość

Cechy produktu

Wysokość
20 cm - 30 cm
Pojemnik
C3
Wysokość docelowa
140 cm - 150 cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
PółcienisteSłoneczne
Barwa kwiatów
Różowa
Termin kwitnienia
Maj
Maksymalnie w paczce
10

Opis produktu

Azailia 'Jolie Madame' to bardzo atrakcyjny krzew o wyprostowanym pokroju. 'Jolie Madame' osiąga około 150cm wysokości przy podobnej szerokości. Kwitnie bardzo obficie (corocznie) od drugiej połowy maja. Kwiaty duże, w pąku ciemnoróżowe po otwarciu jaśniejsze z żółtą plamką na górnym środkowym płatku, pięknie pachnące.

Azalie wielkokwiatowe - w przeciwieństwie do zimozielonych rododendronów - dobrze rosną na słońcu. Najlepiej czują się w półcieniu. Ważne, by podłoże było stale umiarkowanie wilgotne. Nie wolno doprowadzać do przesuszenia bryły korzeniowej. Preferują kwaśne i przepuszczalne gleby – dobrze sprawdzi się mieszanka kwaśnego torfu lub ziemi kompostowanej, piasku oraz kory. Gubią liście na zimę, dlatego nie wysychają ani nie przemarzają zimą. Są całkowicie mrozoodporne w naszym klimacie i nie wymagają żadnego zabezpieczania na zimę.

Intrygująca uroda kwiatów zachęca do nasadzeń pojedynczych w donicach na balkony i tarasy lub po kilka - kilkanaście tworząc barwne kobierce na otwartej przestrzeni ogrodu czy parku, w towarzystwie karłowych azalii japońskich i różaneczników.

Komentarze (0)
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Twój adres e-mail

Kontakt

604 337 851

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

Sklep zrealizowany przez