Zapytaj o produkt
Cechy produktu
Opis produktu
To niewielki krzew o zwartym wzroście, który rośnie powoli. Po 10 latach osiąga wysokość około 60 cm i rozpiętość około 90 cm. Jego liście są wąskie, jasnozielone, z białym obrzeżem. W maju ten krzew kwitnie bardzo obficie, przykrywając całą roślinę kwiatami. Kwiaty są dość duże, mają kształt dzwonka i są w intensywnej purpurowo-różowej barwie.
Azalie japońskie preferują stanowisko półcieniste, glebę przeciętną ogrodową, umiarkowanie wilgotną, o kwaśnym odczynie (pH 4,5-5,5), który sprawia, że wszystkie składniki pokarmowe są prawidłowo pobierane przez korzenie roślin. Azalie niechętnie rosną na glebach gliniastych, ilastych i wapiennych. Do ich uprawy zdecydowanie łatwiej przystosować podłoża lżejsze i próchniczne. Pąki tych roślin są dość wrażliwe na mróz, ale, ze względu na niewielkie rozmiary - dość dobrze zimują pod śniegiem. Jedynie w szczególnie mroźne, bezśnieżne zimy należy je okrywać stroiszem lub siatką cieniującą. Rośliny te najlepiej rosną w półcieniu. Wprawdzie w cienistych zakątkach ogrodu będą rosły doskonale, jednak brak słońca może niekorzystnie odbić się na intensywności kwitnienia. Z kolei na stanowisku słonecznym będą bardzo intensywnie kwitnąć, ale latem mogą cierpieć z powodu niedostatku wody.
Niewielkie rozmiary oraz duża mrozoodporność azalii japońskich czyni z nich doskonałe rośliny do nasadzeń w każdym ogrodzie. Najczęściej sadzone są w małych ogrodach lub w ogrodach japońskich w formie tzw. "karikomi". Pięknie prezentują się również w donicach lub na rabatach wśród innych kwitnących krzewów. W towarzystwie azalii japońskiej doskonale rośnie azalia wielkokwiatowa, różanecznik oraz inne rośliny z rodziny wrzosowatych. Wszystkie te rośliny lubią kwaśne i przepuszczalne podłoże. Azalie bardzo dobrze prezentują się mając za tło drzewa i krzewy iglaste.

Podobne produkty
Zapisz się do Newslettera!
I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy
Kontakt
Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
Sobota: 9:00 - 13:00
Opinie klientów