Azalia japońska PLEASANT WHITE

5.0


szt.
Formy płatności
Czas realizacji
- 7 dni roboczych
Dostawa
- 19,90 zł
Kontakt

Cechy produktu

Wysokość sadzonki
20 - 30 cm
Pojemnik
C1
Wysokość docelowa
90 - 100 cm
Barwa liści
Zielona
Stanowisko
Półcieniste
Barwa kwiatów
Biała
Termin kwitnienia
MajCzerwiec
Maksymalnie w paczce

Opis produktu

⭐️Więcej informacji

Azalia 'Pleasant White' jest krzewem o zwartym, rozłożystym pokroju, osiągającym zazwyczaj wysokość do około 60-90 cm. Charakteryzuje się ciemnozielonymi, błyszczącymi liśćmi, które stanowią piękne tło dla białych, dużych kwiatów. Kwiaty pojawiają się wiosną, są bardzo obfite i pokrywają całą roślinę, tworząc spektakularny, biały dywan. Kwiaty mają delikatny, słodki zapach, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność.

⛅️Warunki uprawy

Azalia 'Pleasant White' najlepiej rośnie w półcienistych miejscach, gdzie dostępne jest rozproszone światło. Intensywne południowe słońce może powodować przypalenia delikatnych liści, więc warto zapewnić roślinie ochronę przed najmocniejszym promieniowaniem słonecznym. Preferuje kwaśne, żyzne, dobrze zdrenowane gleby, bogate w materię organiczną. Jest ważne, aby gleba była umiarkowanie wilgotna, ale bez zastoju wody. Azalia ta jest mrozoodporna, jednak w ekstremalnie zimnych warunkach zaleca się stosowanie okrycia, aby ochronić roślinę przed przymrozkami.

✨Zastosowanie

Azalia 'Pleasant White' jest doskonałą rośliną do wykorzystania w cienistych ogrodach przydomowych, gdzie jej białe kwiaty mogą efektownie kontrastować z ciemniejszym tłem. Idealnie nadaje się do uprawy w grupach na rabatach, w ogrodach skalnych, a także jako soliter, szczególnie w ogrodach azjatyckich i naturalistycznych. Może być również pięknym dodatkiem do ogrodów tematycznych, gdzie jej białe kwiaty mogą pełnić rolę akcentu kolorystycznego. Ponadto, ze względu na swoje kompaktowe rozmiary i atrakcyjność, nadaje się również do uprawy w pojemnikach na tarasach i balkonach, gdzie można cieszyć się jej bliską obecnością i delikatnym zapachem.


Wielkość sadzonek jest zmienna i uzależniona od pory roku i fazy rozwojowej rośliny. Na wiosnę, krzewy oraz drzewa mogą nie mieć liści, a byliny - części nadziemnej. Dbając o prawidłowy rozwój, niektóre sadzonki są przycinane, aby lepiej się rozkrzewiały i zyskiwały na masie zielonej. Latem, w wysokich temperaturach, rośliny mogą czasem zwiędnać i tracić wigor. W takim przypadku zalecamy obfite podlanie rośliny po posadzeniu

Opinie klientów

5/5 5
4/5 4
3/5 3
2/5 2
1/5 1
Podziel się swoją opinią!
Jeśli masz ten produkt, możesz pomóc innym kupującym dokonać odpowiedniego wyboru, dodając swoją opinię.
Najpierw musisz się zalogować lub kliknąć link do wystawiania opinii z maila.

Opinie weryfikujemy dowodem zakupu, dzięki czemu masz pewność, że klienci zapoznali się z tym produktem
Azalia bardzo dorodna, przyjechała już w rozkwicie. Liście piękne, zdrowe. Teraz po przekwitnięciu ma bardzo dużo przyrostów. Korzeń duży. Roślina świetnie spakowana, przyjechała w mokrej ziemi.

Podobne produkty

Zapisz się do Newslettera!

I otrzymaj kod rabatowy -10% na swoje pierwsze zakupy

Kontakt

506 307 713

sklep@internetowyogrod.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00

Sobota: 9:00 - 13:00

Social Media

Facebook

Bezpieczne błyskawiczne płatności

Przesyłki nadawane dzięki

GLS

Sklep zrealizowany przez

LiteVar.shop