Czereśnia SUMMIT

Nowy produkt

200 Przedmioty

15,90 zł

Więcej informacji

Czereśnia 'Summit' - wysokość 160-190 cm, z gołym korzeniem

Drzewo charakteryzuje się dużą siłą wzrostu i wytwarzaniem mocno rozłożystej, ale kształtnej, korony. Właściwości te sprawiają, że trzeba je uprawiać na podkładkach skarlających. Co do samych owoców, to najważniejszą ich cechą jest pokaźny rozmiar – jedna czereśnia może osiągnąć nawet 11 g wagi. Poza tym będą one ciekawiły wewnętrznym kontrastem, ponieważ ich błyszcząca skórka jest ciemnoczerwona, a miąższ okazuje się jasny. Jego konsystencja jest zbita i twardawa, smak zaś zaskakuje słodkością i lekko winną nutą. W kształcie owoce odmiany Summit są sercowate i przy tym wyraźnie spłaszczone, z mocno widocznym zagłębieniem szypułkowym. Pestka z kolei jest praktycznie idealnie jajowata.

Summit dojrzewa w szóstym tygodniu dojrzewania czereśni, co przypada zazwyczaj na drugą połowę lipca. Polecane zapylacze to odmiany: Lapins, Bing, Hedelfińska, Van czy Lambert. Trzeba też pamiętać, że owoce Summita osiągną swoją intensywną barwę tylko przy pełnej dojrzałości, wcześniej będą jaskrawoczerwone. Ogólnie notuje się, że odmiana ta plonuje obficie i regularnie.

Odmiana Summit będzie potrzebowała stanowiska słonecznego i nieosłoniętego z glebą lekką, najlepiej piaszczysto-gliniastą. Poza tym musi być ona umiarkowanie wilgotna, a jej odczyn powinien być zbliżony do obojętnego. Odmiana ta świetnie znosi niskie temperatury i jest raczej odporna na choroby, w tym przykładowo jest mało podatna na raka bakteryjnego. Owoce dobrze też radzą sobie z transportem. Niestety, czereśnie mają dużą skłonność do pękania.

Drzewko 2 letnie na podkładce COLT

grupa roślin

owocowe

grupa użytkowa

drzewa owocowe pestkowe

forma

drzewo

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

drzewiasty rozłożysty

docelowa wysokość

od 3 m do 5 m

barwa liści (igieł)

ciemnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pojedyncze
pachnące

barwa kwiatów

białe

pora kwitnienia

kwiecień

owoce

czerwone
jadalne
kuliste

pora owocowania

czerwiec
lipiec

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

ph podłoża

odczyn lekko kwaśny

rodzaj gleby

piaszczysta
próchniczna
gliniasta

strefa

6a

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie