Winorośl Winogrona czerwone ALDEN 50/60 cm

Nowy produkt

300 Przedmioty

14,00 zł

Więcej informacji

Winogrona czerwone 'Alden’ - wysokość 50/60 cm, pojemnik C2

Alden wytwarza grona raczej średniej wielkości, mało zwarte, ale najczęściej po prostu luźne. Skórka jagód przybierze zaś kolor czerwono-granatowy i pokryje się popielatym nalotem. Same owoce będą z kolei dosyć duże i kuliste. Najważniejszy i najoryginalniejszy okaże się jednak ich smak – w przybliżeniu da się go określić jako landrynkowy, czyli taki o wyraźnym posmaku i muszkatowym aromacie. Jeśli chodzi o wspomniane wcześniej liście – rosną one bardzo duże i kształtne, a jesienią nabierają żółtopurpurowego odcienia.

Ta deserowa odmiana przeznaczona do uprawy polowej będzie się nadawała do oberwania dopiero w połowie października, jest to więc typ późny. Z tego też względu powinno się go hodować w nasłonecznionych i zacisznych miejscach – najbezpieczniej zasadzić go wzdłuż południowych ścian budynków, czy też krawędzi płotów bądź murów.

Winorośl tę powinno się sadzić w południowo-zachodniej części Polski, czyli tam, gdzie występują stosunkowo najłagodniejsze zimy i jest dostatecznie ciepło. Alden będzie też potrzebować  przestrzeni, ponieważ silnie się rozrasta.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie