Winorośl Winogrona czerwone KODRIANKA 50/60 cm

Nowy produkt

294 Przedmioty

14,00 zł

Więcej informacji

Winogrona czerwone 'Kodrianka’ - wysokość 50/60 cm, pojemnik C2

Odmiana ta rośnie naprawdę silnie i wytwarza grona nieprzeciętnych rozmiarów – często jedno może ważyć ponad kilogram. Będzie przy tym miało cylindryczno-stożkowaty kształt, a jagody będą średnio zwarte. Trzeba zauważyć, że winogrona te naprawdę cieszą oko – nie tylko za sprawą wyglądu, lecz także smaku. Każdy owoc będzie duży, jajowaty, a jego granatowa skórka pokryje się mocnym nalotem. Najciekawszy okaże się jednak miąższ, który oprócz swojej chrupkości i soczystości zachwyci czekoladowym posmakiem.

Ogólnie jest to winorośl o wczesnej porze dojrzewania, jednak pewność regularnych i dużych plonów można mieć tylko przy uprawie pod osłonami. Wtedy też Kodrianka owocuje zazwyczaj na początku sierpnia. Należy jednak bardzo uważać, ponieważ przy średnio korzystnych warunkach winogrona będą miały tendencję do drobnienia.

Dobrze zdrewniałe pędy zniosą temperaturę najwyżej -21°C. Oznacza to, że w razie uprawy polowej najlepiej zdecydować się na północno-zachodnie rejony Polski. Trzeba też pamiętać o okryciu krzewów zimą i w wypadku długotrwałych przymrozków. Jeśli chodzi o podatność na choroby, to Kodriankę uważa się za odmianę o podwyższonej odporności.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie