Winorośl Winogrona białe BIANCA 50/60 cm

Nowy produkt

300 Przedmioty

14,00 zł

Więcej informacji

Winogrona białe ‘Bianca’ - wysokość 50/60 cm, pojemnik C2

Bianca cechuje się silnym wzrostem, zwłaszcza na glebach zasobnych w wodę i składniki pokarmowe. Jasnozielone, błyszczące liście tej odmiany mają słabo zaznaczone klapy. Blaszki liściowe są okrągłe i lekko wygięte. Żółtozielone owoce wykształcają się w zwartych gronach średniej wielkości. W polskim klimacie pora ich dojrzewania przypada na drugą połowę września. Plenność winorośli zależy od żyzności podłoża – na glebach średniej jakości owocowanie jest umiarkowane, a na regularnie nawożonym stanowisku uzyskamy corocznie wysokie plony.

Bianca należy do najcenniejszych odmian przerobowych winorośli. Miąższ jagód jest bardzo słodki i aromatyczny, a jego walory smakowe stają się tym lepsze, im dłużej przetrzymamy grona na krzewach. Moszcz cechuje się wysoką zawartością cukru (w ciepłe i słoneczne lata do 22%), dzięki czemu z owoców uzyskujemy białe wino dobrej jakości, zazwyczaj bez konieczności dosładzania.

Winorośl zaleca się sadzić w zacisznym, ciepłym zakątku ogrodu, gdzie nie będzie narażona na działanie wiatru. Pod uprawę Bianki nie nadają się gleby suche. Przed posadzeniem roślin użyźniamy glebę obornikiem lub kompostem, a jeśli jest kwaśna, na kilka tygodni przed nawożeniem warto ją zwapnować. Pamiętajmy, że po każdym zabiegu gleba wymaga starannego przekopania.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie