Trzmielina Fortune'a EMERALD GAIETY 25 cm

Nowy produkt

200 Przedmioty

10,50 zł brutto

Więcej informacji

Trzmielina Fortune'a 'Emerald Gaiety' - wysokość 25 cm, pojemnik C1

Jest odmianą o ścielących się pędach, pięknym zimotrwałym ulistnieniu i powolnym wzroście. Brzeg eliptycznych, skórzastych liści otacza nieregularny, biały margines. Jesienią i zimą białe fragmenty liści delikatnie różowieją. Płożące po ziemi pędy łatwo się ukorzeniają. W lipcu na gałązkach mogą pojawić się niepozorne, zielonkawo-białe kwiaty. Rzadko też dochodzi do zawiązania i dojrzewania owoców. Jesienią krzewy zmieniają barwę na purpurowo-różową i utrzymują ją przez całą zimę.

Jest to roślina ciepłolubna, najlepiej czuje się w miejscach zacisznych, osłoniętych od silnych wiatrów, a także lekko ocienionych, szczególnie w okresie zimy. Roślina nie jest wybredna w stosunku do podłoża, toleruje większość uprawnych gleb ogrodowych zasobnych w wodę, ale nie podmokłych. Świetnie znosi przycinanie i formowanie. Zabieg ten sprzyja tworzeniu nowych pędów, zagęszczeniu krzewów i utrzymaniu zwartego pokroju.

Może służyć jako roślina okrywowa, rabatowa oraz do obsadzania pojemników ustawianych na balkonach, tarasach i w ogródkach kawiarnianych. Polecana do tworzenia kompozycji z roślinami iglastymi, z którymi tworzy ładne zestawienia kolorystyczne.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

pokrój

płożący

docelowa wysokość

od 0,1 m do 0,2 m

barwa liści (igieł)

wielobarwne, pstre lub obrzeżone

nasłonecznienie

stanowisko półcieniste

strefa

6a

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie