Trzmielina OSKRZYDLONA 40 cm

Nowy produkt

195 Przedmioty

29,00 zł brutto

Więcej informacji

Trzmielina oskrzydlona - wysokość 40 cm, pojemnik C2 (2 litry)

Roślina ta charakteryzuje się powolnym tempem wzrostu oraz zwartym i regularnym pokrojem. Krzewy docelowo osiągają od 1 do 2 m wysokości. Pędy sztywne, wzniesione, pokryte czterema szerokimi listwami korkowymi, które tworzą tak zwane 'skrzydełka'. Liście osadzone naprzeciwlegle, jajowato-eliptyczne, zielone. Kwiaty niepozorne, żółtawo-zielonkawe, ukryte wśród liści pojawiają się w maju. Nie stanowią większej wartości dekoracyjnej, natomiast dojrzewające we wrześniu-październiku owoce oraz wyłaniające się z nich nasiona są bardzo oryginalne. Krzewy trzmieliny oskrzydlonej są znane z niezwykle intensywnego, jesiennego wybarwienia liści. Wyrazista, szkarłatna barwa jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w jesiennej palecie kolorów.

Trzmielina należy do krzewów łatwych w uprawie, mało wymagających. Zadowala się przeciętną glebą ogrodową, jest odporna na suszę, silne mrozy oraz zanieczyszczenie powietrza. Aby zapewnić intensywne jesienne wybarwienie liści krzewy należy sadzić na miejscach słonecznych, ewentualnie tylko lekko ocienionych.

Krzewy można sadzić pojedynczo, ale najlepiej prezentują się w kompozycjach z innymi, niewymagającymi krzewami liściastymi, sadzonymi przede wszystkim w niewielkich ogrodach przydomowych, ale także w zieleni publicznej.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

krzaczasty wyprostowany
półkulisty

docelowa wysokość

od 1 m do 2 m

barwa liści (igieł)

czerwone i purpurowe
jasnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pojedyncze

barwa kwiatów

kremowe

pora kwitnienia

maj

owoce

pomarańczowe
ozdobne

pora owocowania

wrzesień
październik

nasłonecznienie

stanowisko półcieniste
stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

strefa

4

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie