Trzmielina Fortune'a EMERALD GOLD szczepiona 120-140 cm

Nowy produkt

99 Przedmioty

39,90 zł brutto

Więcej informacji

Trzmielina Fortune'a 'Emerald Gold' - wysokość 120-140 cm, pojemnik C4

Krzew ten jest odmianą o pięknym zimotrwałym ulistnieniu i powolnym wzroście. Brzeg eliptycznych, skórzastych liści otacza gruby, nieregularny margines w kolorze złocisto-żółtym. Swobodnie sadzone rośliny dorastają do ok. 0,5 m wysokości i dwa razy większej szerokości. Płożące po ziemi pędy łatwo się ukorzeniają. W lipcu na trzemielinach mogą pojawić się niepozorne, zielonkawo-białe kwiaty. Rzadko też dochodzi do zawiązania i dojrzewania owoców. Jesienią krzewy zmieniają barwę na purpurowo-różową i utrzymują ją przez całą zimę.

Trzmielina jest rośliną ciepłolubną, najlepiej czuje się w miejscach zacisznych, osłoniętych od silnych wiatrów, a także lekko ocienionych, szczególnie w okresie zimy. Roślina nie jest wybredna w stosunku do podłoża, toleruje większość uprawnych gleb ogrodowych zasobnych w wodę, ale nie podmokłych. Świetnie znosi przycinanie i formowanie. Zabieg ten sprzyja tworzeniu nowych pędów, zagęszczeniu krzewów i utrzymaniu zwartej formy.

Jest ona jedną z najbardziej uniwersalnych roślin ogrodowych. Można ją sadzić zarówno w słońcu jak i w cieniu, może służyć jako roślina okrywowa, rabatowa oraz do obsadzania pojemników ustawianych na balkonach, tarasach, ogródkach kawiarnianych. Polecana do sadzenia w grupach z roślinami iglastymi, z którymi tworzy ładne zestawienia kolorystyczne.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie