Truskawka ananasowa biała PINEBERRY

Nowy produkt

108 Przedmioty

6,00 zł brutto

Więcej informacji

Truskawka ananasowa 'Pineberry' - wysokość 5 cm, pojemnik P6

Truskawka ananasowa lub inaczej biała to absolutny rarytas wśród truskawek. Odmiana charakteryzuje się nietypowymi, białymi owocami i delikatną skórką, pokrytą licznymi, drobnymi nasionami w jaskrawoczerwonym kolorze. Truskawkę ananasową wyróżnia także wyśmienity smak, bardziej przypominający egzotyczne ananasy niż doskonale znane nam truskawki. Na tym jednak kończą się różnice między białą truskawką a pozostałymi odmianami, gdyż te oryginalne rośliny uprawia się dokładnie tak samo, jak większość typowych odmian truskawek o czerwonych owocach. Mylił by się również ten, kto uznałby truskawkę ananasową za mieszańca truskawki z ananasem. Truskawka ananasowa jak większość innych odmian truskawek jest krzyżówką dwóch gatunków poziomki i poza nazwą oraz smakiem nie ma z ananasem kompletnie nic wspólnego.

Truskawka ananasowa dorasta do ok. 30 cm wysokości i posiada typowe dla truskawek, zielone, trójlistkowe, ząbkowane liście, rozwijające się na szczycie długich ogonków liściowych. Odmiana zakwita na przełomie kwietnia i maja, a owoce wydaje w czerwcu i lipcu. Ich pełną dojrzałość można rozpoznać po białym kolorze skórki i mocno wybarwionych, czerwonych nasionkach, znajdujących się na powierzchni owocu. Owoce truskawki ananasowej są mniejsze niż owoce odmian czerwonych, ale mają lepszy smak i delikatniejszy miąższ, a ich barwa nie przyciąga ptaków. Poza tym biała odmiana nie jest też podatna na typowe choroby truskawek i dobrze znosi niskie temperatury, dlatego tym bardziej warto się nią zainteresować.

Truskawka ananasowa podobnie jak większość typowych odmian o czerwonych owocach, najlepiej rośnie i owocuje na słonecznym stanowisku oraz na żyznej, próchniczej, umiarkowanie wilgotnej i przepuszczalnej glebie o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie pH. Bardzo źle znosi podłoża zimne, mokre i ciężkie oraz piaszczyste i suche, a na stanowiskach cienistych rośnie słabo i wydaje nieliczne, małe, kwaskowate owoce.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie