Malinojeżyna 20/25 cm

Nowy produkt

100 Przedmioty

12,00 zł brutto

Więcej informacji

Malinojeżyna - wysokość 20/25 cm, C2

Malinojeżyna rośnie zwykle dość silnie. Posiada rozgałęzione, kolczaste, długie, dochodzące nawet do 4 m pędy oraz bardzo dobre, słodkie, duże, walcowate, lekko wydłużone, czerwone lub ciemnoczerwone owoce, wyglądem przypominające owoce obu gatunków rodzicielskich. Krzew nie tworzy rozłogów, dlatego nie rozrasta się na boki jak np. malina. Owoce zawiązują się na pędach dwuletnich i dojrzewają latem (VII-VIII), dając zwykle obfite plony.

Malinojeżyna wydaje bardzo duże, niezwykle smaczne, słodkie i soczyste owoce, które idealnie nadają się do bezpośredniego spożycia jak i do mrożenia oraz przygotowywania soków, galaretek, dżemów, a nawet win. Przetwory warto jednak nieco zakwasić np. przez dodatek innego, bardziej wyrazistego owocu, gdyż malinojeżyny są nieco bardziej mdłe w smaku od owoców malin lub jeżyn.

Malinojeżyna może być uprawiana nie tylko na kwaterze sadowniczej, ponieważ jej pędy można też rozciągnąć np. na ażurowej konstrukcji altany i zajadać owoce wprost z krzaczka podczas letniego wypoczynku.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie