Świerk kłujący LUCKY STRIKE 30/40 cm

Nowy produkt

200 Przedmioty

79,00 zł brutto

Więcej informacji

Świerk kłujący 'Lucky Strike' - wysokość 30/40 cm, pojemnik C5

Oryginalna odmiana świerka kłującego o zielonych igłach i ozdobnych szyszkach. Rośnie powoli i niezbyt regularnie. Jedne egzemplarze pozostają długo krzaczaste, inne tworzą przewodnik i dają pojedyncze przyrosty do 30 cm długości. W wieku 10 lat osiąga około 0,8-1,2 m wysokości. Dwudziestoletnie rośliny dorastają do 2,5 m wysokości i 1,5 m szerokości. Igły błyszczące, intensywnie żywozielone przez cały rok, długie, 2-3 cm długości, kłujące, gęsto ułożone. Już na młodych roślinach pojawiają się bardzo dekoracyjne, duże szyszki, długości 10-15 cm, podobne do szyszek świerka pospolitego, początkowo intensywnie czerwone, sterczące, później ciemnobrązowe, długo pozostające na drzewie.

Roślina bardzo odporna, całkowicie mrozoodporna, o małych wymaganiach glebowych. Dobrze rośnie na wszystkich uprawnych, ogrodowych glebach, najlepiej na żyznych, wilgotnych , przepuszczalnych, kwaśnych lub lekko kwaśnych. Wymaga stanowiska słonecznego.

Odmiana zaliczana do ciekawostek ogrodowych. Do sadzenia pojedynczo, na rabatach, w ogrodach skalnych, na wrzosowiskach. Odmiana rozmnażana przez szczepienie. Młode szczepione rośliny wymagają palikowania.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie