Sosna bośniacka SMIDTII 20/25 cm

Nowy produkt

50 Przedmioty

85,00 zł

Więcej informacji

Sosna bośniacka 'Smidtii' - wysokość 20/25 cm, pojemnik C5

Jest to karłowa odmiana sosny bośniackiej, o bardzo powolnym wzroście (ok. 3 cm rocznie). Iglak po 10 latach osiąga zaledwie 30 cm wysokości. 'Schmidtii' charakteryzuje się regularnym, zwartym, kulistym pokrojem przez co wygląda na rabacie jak staranie przystrzyżona (zimozielona) kulka. Igły rośliny są średniej długości (ok 8-10 cm), intensywnie zielone, sztywne i kłujące.

Sosna bośniacka to roślina 'zahartowana': doskonale radzi sobie z niedoborem wody i jałowym podłożem. Najchętniej rośnie na przepuszczalnych glebach piaszczystych i preferuje podłoża o wyższym, lekko zasadowym pH. Sosna bośniacka nie jest jednak kapryśna i uda się na każdej glebie.

Stanowisko powinno być w pełnym słońcu, ewentualnie lekkim (ażurowym) półcieniu. Jak większość sosen, posiada spory system korzeniowy, jednak w tym przypadku dość zwarty, co pozwala na łatwe przesadzanie nawet starszych egzemplarzy. Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.

Roślina ze względu na swój mały rozmiar i regularny kształt może być swobodnie stosowana w małych ogrodach, na skalniakach a nawet balkonach i tarasach. W ogrodzie żwirowym czy skalniaku będzie ciekawie prezentowała się wraz z jałowcem pospolitym 'Green Carpet', świerkiem pospolitym 'Pusch' goździkami (np. kropkowanym czy sinym), goryczką bezłodygową i rojnikiem murowym.Niewielkie rozmiary rośliny pozwalają na tworzenie z jej udziałem kompozycji w dużych skrzyniach balkonowych wraz z floksem szydlastym, wilczomleczem 'Diamond Frost' czy lobelią przylądkową.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie