Sosna górska PUMILIO 25/30 cm

Nowy produkt

53 Przedmioty

14,50 zł brutto

Więcej informacji

Sosna górska 'Pumilio' - wysokość 25/30 cm, pojemnik C2

Niewielka odmiana sosny górskiej o równie niskich wymaganiach i wdzięcznej formie. Ma krzaczasty pokrój i dość rozłożysty charakter. Rośnie wolno, osiągając około 40-60 cm wysokości i szerokość na poziomie 50-100 cm. Cechuje się krótkimi ciemnozielonymi igłami, gęsto rosnącymi parami.

Sosna górska 'Pumilio' ma bardzo niskie wymagania dotyczące charakteru i jakości podłoża i rośnie na wszystkich glebach ogrodowych, choć ideałem byłaby tu gleba o kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska nasłonecznione, ale w równym stopniu zadowoli się miejscami lekko zacienionymi. Dobrze radzi sobie w trakcie nawet bardzo mroźnych zim. Nie wymaga przy tym żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Dzięki zgrabnej formie roślina świetnie pasuje nawet do niewielkich ogrodów skalnych i wrzosowisk. Ciekawie wygląda rosnąc w rzędzie lub większej grupie, a w pojedynkę jest doskonałym urozmaiceniem mniejszych ogródków przydomowych. Dobrze radzi sobie w donicach lub pojemnikach, co pozwala cieszyć się nią w charakterze rośliny balkonowej. Bardzo wdzięcznie wygląda we wszelkich zestawieniach kolorystycznych.

grupa roślin

iglaste

forma

krzew

siła wzrostu

roślina wolnorosnąca

pokrój

krzaczasty rozłożysty

docelowa wysokość

od 0,5 m do 1 m

barwa liści (igieł)

ciemnozielone

zimozieloność liści (igieł)

igły zimozielone

owoce

szyszki, szyszkojagody

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże suche

strefa

4

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie