Śliwa MIRABELKA

Nowy produkt

200 Przedmioty

15,00 zł brutto

Więcej informacji

Śliwa 'Mirabelka' - wysokość 160-190 cm, z gołym korzeniem

Śliwa ‘Mirabelka z Nancy’ owocowanie rozpoczyna średnio wcześnie. Owocuje bardzo obficie, często przemiennie. Kwitnie w drugiej dekadzie maja. Kwiaty są białe, raczej drobne. Odmiana samopylna, dość dobry zapylacz dla innych odmian, szczególnie innych mirabelek.

Drzewa rosną średnio silnie, tworząc zwartą, kulistą koronę. Drzewa i pąki dość wytrzymałe na mróz. Kwiaty rzadko są uszkadzane przez wiosenne przymrozki. Owoce są drobne (12-18 g), kuliste lub owalne, dojrzewają pod koniec sierpnia. Dojrzałe - łatwo opadają. Pestka dobrze odchodzi od miąższu. Skórka złotożółta, z białym nalotem, w trakcie dojrzewania uzyskuje pomarańczowoczerwony rumieniec z drobnymi, brunatnoczerwonymi plamkami. Miąższ jest złotożółty, zwarty, bardzo słodki, korzenny, smaczny.

Śliwa ‘Mirabelka z Nancy’ to odmiana deserowa, jedna z najlepszych odmian na kompoty, susz i soki. Ze względu na doskonałe owoce, wysoką plenność oraz tolerancję na szarkę, polecana do ogrodów działkowych i przydomowych, szczególnie na żyzne, ciepłe i przepuszczalne gleby oraz cieplejsze stanowiska.

Drzewko 2 letnie na podkładce AŁYCZA

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie