Clematis Powojnik BŁĘKITNY ANIOŁ 50/60 cm

Nowy produkt

197 Przedmioty

16,00 zł

Więcej informacji

Clematis ‘Błękitny Anioł’ - wysokość 50/60 cm, pojemnik C2

Powojnik wielkokwiatowy to pnącze, o zielonych, sezonowych liściach i umiarkowanej sile wzrostu, wspinające się po podporach, oplatając się wokół nich za pomocą ogonków liściowych. Piękne kwiaty (u niektórych odmian mają nawet 20 cm średnicy) zwykle są pojedyncze, ale bywają też odmiany pełne. Płatki mogą być białe, różowe, fioletowe, niebieskawe, czerwone, purpurowe, niekiedy są dwubarwne.

Najlepiej rośnie w przeciętnej ogrodowej, ale próchnicznej, przepuszczalnej i żyznej, umiarkowanie wilgotnej glebie, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Najlepiej rośnie i kwitnie na stanowisku słonecznym, ale w cieniu również da sobie radę. Roślina mrozoodporna – strefa mrozoodporności 4.

Co roku roślinę należy zasilić kompostem, a ziemię wokół wyściółkować korą, która zapobiega parowaniu wody i osłania podłoże przed nagrzewaniem (czego powojniki bardzo nie lubią). Podobne zadanie mogą spełnić niskie rośliny okrywowe. Ważnym zabiegiem jest cięcie pędów. Odmiany zakwitające wiosną przycina się mniej, usuwając uszkodzone, chore lub cienkie pędy, a pozostałe skracając do wysokości 100-120 cm (ale nie zawsze jest to konieczne). U odmian kwitnących latem przycina się całe rośliny około 50 cm nad ziemią. Przed zimą podstawę roślin należy obsypać kopczykiem kory.

Clematis doskonale nadaje się na pergole, kraty, do sadzenia przy altanach i ogrodzeniach oraz innych podporach ogrodowych. Może również wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach. Doskonale nadaje się również do sadzenia w pojemnikach (pod warunkiem ich prawidłowego zabezpieczenia przed zimą).

grupa roślin

pnącze

grupa użytkowa

pnącze

forma

pnącze

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

pnącze

docelowa wysokość

od 2 m do 3 m

barwa liści (igieł)

jasnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pojedyncze

barwa kwiatów

niebieskie

pora kwitnienia

czerwiec-sierpień

nasłonecznienie

stanowisko półcieniste stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

ph podłoża

odczyn lekko kwaśny

rodzaj gleby

przeciętna ogrodowa próchniczna

strefa

4

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie