Wiśnia kolumnowa AMANOGAWA 150/160 cm

Nowy produkt

197 Przedmioty

55,00 zł

Więcej informacji

Wiśnia piłkowana 'Amanogawa' - wysokość 150/160 cm, C5

Wiśnia piłkowana 'Amanogawa' to drzewo o bardzo wąskiej, strzelistej koronie. Dorasta do 5-7 metrów wysokości osiągając 1-2 metry szerokości. Liście w obrysie są jajowate, na brzegach piłkowane, wybarwione na zielono, gładkie i błyszczące. Młode liście są żółtawobrązowe a jesienią wyraziście żółtopomarańczowe. Na ogonkach liściowych znajdują się małe gruczołki. W maju drzewa obsypują się jasnoróżowymi, osadzonymi na długich szypułkach, pełnymi kwiatami. Kwiaty są zebrane po kilka w pęczkach, a każdy z nich ma średnicę 4-5 cm. Powabu dodaje im subtelny, lekki zapach.

Wiśnia piłkowana zaliczana jest do grupy roślin o nieco większych potrzebach uprawowych. Wymaga gleb żyznych, ciepłych i przepuszczalnych. Odmiany wiśni ozdobnych, w tym ‘Amanogawa’, są niestety dosyć wrażliwe na silne mrozy, stąd w pierwszych latach uprawy warto je zabezpieczać na zimę słomianymi matami bądź fizeliną. Z wiekiem drzewa nabierają większej mrozoodporności. Zwykle rosną zdrowo, są rzadko atakowane przez szkodniki lub porażane przez choroby.

Wiśnia piłkowana 'Amanogawa' jest jedną z najcenniejszych i najbardziej ozdobnych odmian wiśni, dlatego zasługuje na szerokie rozpowszechnienie. Polecana przede wszystkim do sadzenia w ogrodach przydomowych i na działkach, ale również na terenach, gdzie ograniczona przestrzeń utrudnia zastosowanie innych obficie kwitnących drzew. W ogrodach o większej powierzchni ciekawie i malowniczo prezentują się alejki obsadzone wiśnią piłkowaną. Interesująca forma, efektowne kwiaty i niewielkie rozmiary sprawiają, że roślina doskonale komponuje się i wpasowuje w otaczający krajobraz.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste drzewa

pokrój

kolumnowy

docelowa wysokość

od 3 m do 5 m

barwa kwiatów

różowe

pora kwitnienia

maj

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

strefa

6b

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie