Ostrokrzew Meservy BLUE PRINCESS 40/50 cm

Nowy produkt

16,00 zł

Więcej informacji

Ostrokrzew Meservy 'Blue Princess' - wysokość 40/50 cm, pojemnik C3 (3 litry)

Ten gęsto ugałęziony, wiecznie zielony krzew o stożkowatym pokroju osiąga 1,5-2 metry wysokości. Purpurowo zabarwione pędy kontrastują z ciemnozielonymi, błyszczącymi liśćmi. Liście układają się na pędach skrętolegle, są bardzo sztywne, skórzaste, w zarysie jajowate z falistym i kolczasto zębatym brzegiem. Kwiaty są małe i nie stanowią wartości dekoracyjnej, za to ładnie pachną. Owoce, jaskrawoczerwone jagody, pozostają na roślinie do wiosny.

Wymaga gleb żyznych, świeżych, wilgotnych, ale również przepuszczalnych, o odczynie zbliżonym do obojętnego. Najlepsze zatem, pod uprawę ostrokrzewów, będą gleby gliniasto-piaszczyste lub piaszczysto-gliniaste. Ostrokrzew Meservy jest jednym z najbardziej cienioznośnych krzewów liściastych, niemniej jednak, równie dobrze sprawdza się na stanowiskach słonecznych. Ponadto, wykazuje znacznie większą tolerancję na suche i zanieczyszczone powietrze niż ostrokrzew kolczasty. Pomimo stosunkowo wysokiej mrozoodporności, wskazane jest sadzenie roślin w miejscach o korzystnym mikroklimacie, lekko ocienionych oraz osłoniętych od wysuszających wiatrów w okresie zimy.

Ostrokrzew Meservy ‘Blue Princess’ stanowi cenny materiał na strzyżone żywopłoty lub różnego rodzaju formy geometryczne. Doskonała roślina do sadzenia w podszyciu drzew o wysokich koronach. Zimozielone, błyszczące liście nadają krzewom niezwykły urok. Efektownie kontrastują na tle śniegu. Wyjątkowe rośliny frontowe – sadzone w pojemnikach przed reprezentacyjnymi miejscami, wejściami do budynków, dodają elegancji i splendoru. W okresie Bożego Narodzenia niezastąpione przy wyplataniu wieńców adwentowych, tworzeniu stroików lub jako ozdoba świątecznego stołu. Gałązki wykorzystuje się w kompozycjach bukieciarskich.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

docelowa wysokość

od 1 m do 2 m

barwa kwiatów

białe

pora kwitnienia

maj

owoce

czerwone

pora owocowania

październik

nasłonecznienie

stanowisko cieniste
stanowisko półcieniste

strefa

5b

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie