Jeżówka CARRIBEAN GREEN 20 cm

Nowy produkt

200 Przedmioty

18,00 zł brutto

Więcej informacji

Jeżówka 'Caribbean Green' - wysokość 20 cm, pojemnik C2

Okazała bylina osiągająca 60-70 cm wysokości, o wyprostowanych  pędach i ładnej zwartej formie. Jej liście są ciemnozielone osadzone na długich ogonkach, jajowato-lancetowate, spiczaste, drobno i ostro ząbkowane. Nowa odmiana o wspaniałych dużych, pachnących, kwiatach. U 'Carribean Green' długie otaczające płatki są zielonkawa, a w kierunku centralnej części kwiatostanu różowo-brązowe. Po kilku dniach rozkwitu płatki w figlarny sposób zawijają się w dół. Wypukły środek w ciemnym brązowym odcieniu. Całe kwiatostany prezentują się bardzo oryginalnie, nie sposób przejść obok kwitnących jeżówek bez okazania zachwytu. Są bardzo trwałe, pojedynczy kwiatostan jest ładny nie spłowiały przez kilka tygodni. Jeżówka kwitnie przez całe lato zahaczając o początek jesieni. Przyjemny zapach kwiatów wabi różne gatunki motyli i pszczoły. 

Jeżówki wymagają słonecznych stanowisk, gleb żyznych wapiennych i umiarkowanie wilgotnych. Na glebach zbyt kwaśnych może zamierać. Wiosną usuwamy zeschnięte pędy i liście przy samej ziemi. Odmiana ta jest odporna na mróz.

Jeżówki sadzimy pojedynczo lub grupowo. Pięknie komponują się na rabatach bylinowych, w towarzystwie innych bylin, traw. Ze względu na dużą trwałość kwiatostanów uprawiane są często na kwiat cięty. Pięknie prezentują się w rustykalnych kompozycjach ogrodowych, można nią upiększać ogrody ziołowe.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie