Dziurawiec bezwonny MAGICAL RED FAME

Nowy produkt

194 Przedmioty

17,00 zł

Więcej informacji

Dziurawiec bezwonny 'Magical Red Fame' - wysokość 20/40 cm, pojemnik C2

Ozdobny krzew o kulistym pokroju, dorastający do 90 cm wysokości. Żółto- złote kwiaty oraz intensywnie czerwone błyszczące jagody czynią ten krzew bardzo atrakcyjnym. Jest on niewątpliwą ozdobą od wiosny do późnej jesieni. Liście Magical Red Fame są jajowato-lancetowate z bordowo-purpurową, cienką obwódką. Mogą być także purpurowo pstre lub purpurowe. Starsze liście zielenieją. Kwiaty żółte, rosną na wierzchołkach pędów, zebrane są w groniaste kwiatostany. Mają długie, wystające pręciki. Krzew kwitnie od maja do września. Owoce odmiany to czerwono-różowe, błyszczące kuleczki umiejscowione na szczycie pędu, gdzie wcześniej znajdował się kwiatostan. Kwitnie bardzo obficie.

Wymaga słonecznego lub półcienistego stanowiska. Dobrze rośnie na żyznej, dostatecznie wilgotnej glebie o kwaśnym lub lekko kwaśnym odczynie.Należy do krzewów półzimozielonych , gubi liście dopiero przy dużych mrozach. Mrozoodporność dobra.

Nadaje się do ogrodów ziołowych, wiejskich i skalnych. Ciekawie prezentuje się jako naturalny żywopłot oraz w kompozycjach z bylinami, ziołami, trawami ozdobnymi oraz kwiatami sezonowymi - w donicach i pojemnikach.

ZMIENNOŚĆ SADZONEK W RÓŻNYCH PORACH ROKU

Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie