Świdośliwa LAMARCKA 100 cm

Nowy produkt

199 Przedmioty

16,00 zł brutto

Więcej informacji

Świdośliwa 'Lamarcka’ - wysokość 100 cm, pojemnik C3

Świdośliwy są jeszcze mało znane i rzadko spotykane, a są to rośliny o dużych walorach ozdobnych i użytkowych, z tego też względu warte są rozpowszechniania w naszych ogrodach.

Są bardzo odporne na mróz, zimą zniosą temperatury nawet do - 40°C. Owocują już w trzecim roku po posadzeniu, co roku do 40-50 lat. Ich owoce są soczyste, słodkie, o przyjemnym smaku, a kolor soku jest niezwykle karminowy, można je jeść na surowo albo używać do produkcji dżemów, konfitur czy wybornych nalewek.

Są bogate w substancje mineralne, podobne w smaku do owoców borówki amerykańskiej, zawierają witaminy z grupy B, magnez, potas, są zasobniejsze w składniki mineralne oraz mają lepsze właściwości odżywcze i zdrowsze niż owoce borówki wysokiej. W 100 g zamrożonych owoców świdośliwy znajduje się na przykład ok. 7 razy więcej wapnia i żelaza niż w owocach borówki wysokiej, a także 4-krotnie więcej potasu i białka.

Świdośliwa jest jednocześnie atrakcyjnym krzewem z białoowłosionymi pędami, obsypanym kwieciem wiosną. Kwiaty są także ozdobne, białe z odcieniem różu, w zwisłych do 12 cm gronach, znoszą wiosenne przymrozki aż do - 5-7°C. Niebiesko-czarne owoce zbieramy od połowy czerwca do połowy lipca. Świdośliwa jest atrakcyjna także jesienią, kiedy jej liście wybarwiają się na pomarańczowo-czerwone odcienie. Dorasta do ok. 4-5 m wysokości.

Krzewy te mogą być wszechstronne wykorzystane w każdym ogrodzie. Wspaniale prezentują się jako tło naszej działki. Nadają się na żywopłoty naturalne czy strzyżone, które będą przez cały sezon ozdobą ogrodu. W dużych powierzchniowo ogrodach, prześlicznie wyglądają alejki wysadzane świdośliwami. Ponadto drzewa te są niezastąpionym elementem wystroju prawie każdego ogrodu stylizowanego na ogród wiejski czy japoński.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie