Mini Kiwi Aktinidia Ostrolistna VITIKIWI 70 cm

Nowy produkt

200 Przedmioty

19,00 zł brutto

Więcej informacji

Mini Kiwi Aktinidia Ostrolistna 'Vitikiwi' - wysokość 70 cm, pojemnik C2 (2 litry)

To szybko rosnące pnącze o wijących się pędach, osiągające od 5 do 10 m wysokości. Liście sezonowe, duże, owalne z piłkowanymi brzegami, jesienią przebarwiające się na żółto. Kwiaty kremowo-białe z 5 płatkami, czarnymi pylnikami (pyłek nie jest aktywny) na kremowych nitkach oraz kremowym słupkiem, najczęściej występują po 3 w międzywęźlu. Kwitnienie w drugiej połowie maja i na początku czerwca. Owoce zawiązują się bez zapylenia (partenokarpicznie), są owalne, mają od 2,5 do 3,5 cm długości i od 1,5 do 2,5 cm szerokości, najczęściej są beznasienne. Owoce dojrzewają pod koniec września i w październiku, są zielone, aromatyczne, nadają się do jedzenia ze skórką.

Odmiana wymaga gleb żyznych, wilgotnych, ale dobrze zdrenowanych, stanowisk nasłonecznionych, miejsc osłoniętych i ciepłych. Wytrzymuje zimowe spadki temperatury do około -26°C (strefa 5b).

Nadaje się do sadzenia przy różnych podporach: altanach, pergolach i siatkach oraz przy drutach rozpiętych między słupami. Odmiana szczególnie przydatna do stosowania zarówno w ogrodach przydomowych, na działkach, jak i na plantacjach produkcyjnych.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie