Porzeczka czerwona DETVAN szczepiona 120 cm

Nowy produkt

198 Przedmioty

13,00 zł brutto

Więcej informacji

Porzeczka czerwona 'Detvan' - wysokość 120 cm, z gołym korzeniem

Odmiana słowacka, średnio wczesna. Wzrost krzewów jest silny, pokrój kulisty, zwarty i średnio zagęszczony. Wyrastające u nasady krzewu pędy szkieletowe są proste i długie, średnio grube. Pędy wieloletnie są dosyć grube, rozgałęzione, średnio zagęszczone, z dużą liczbą krótkopędów. Pąki średniej wielkości, stożkowate, z licznymi łuskami okrywowymi, lekko odstające od pędów. Liście duże i średniej wielkości, żywo zielone, brzeg blaszki liściowej lekko podwinięty do góry. Kwiaty średniej wielkości, w wysokim stopniu samopłodne. Kwiatostany średniej długości i długie, luźne. Grona średniej długości i długie, cienkie. Owoce duże, wyrównane, ciemnoczerwone, dojrzewają na początku lipca.

Rośliny lepiej plonują na glebach przewiewnych, ale zasobnych w próchnicę i w cieplejszych rejonach. Owoce mogą być wykorzystywane jako deserowe, a także dla przetwórstwa do produkcji kompotów, syropów i dżemów. Rośliny są dosyć odporne na choroby grzybowe powodujące przedwczesne opadanie liści.

Odmiana polecana do uprawy amatorskiej i towarowej. Godna polecenia do uprawy szpalerowej i pod osłonami. Jest bardzo plenna i regularnie plonująca, śred­nie plony to 5–9 kg z krzewu.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie