Porzeczka czerwona RONDOM szczepiona 120 cm

Nowy produkt

197 Przedmioty

13,00 zł brutto

Więcej informacji

Porzeczka czerwona 'Rondom' - wysokość 120 cm, z gołym korzeniem

Porzeczka Rondom przybiera formę gęstego krzewu, osiągając wysokość ok. 1,5 m. Rośnie silnie, młode krzewy mają pokrój wzniesiony, zwarty, zaś starsze – kulisty i nieco spłaszczony. Pędy są grube, sztywne i silnie rozgałęzione z dużą ilością krótkopędów. Liście średniej wielkości i duże, ciemnozielone. Odmiana kwitnie na przełomie kwietnia i maja, wraz z rozwojem liści. Małe, różowo–białe kwiaty zebrane są w luźne, zwisające groniaste kwiatostany. Na przełomie lipca i sierpnia dojrzewają jasnoczerwone, bardzo smaczne owoce, zebrane w długie, zwarte grona.

Roślina preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Doskonale rośnie uprawiana na średnio żyznych, umiarkowanie wilgotnych i przepuszczalnych glebach.

Polecana jest do sadzenia w ogrodach przydomowych, na rabatach jako soliter, lub w barwnych zestawieniach z innymi krzewami lub niskimi drzewami. Owoce są doskonałe do bezpośredniego spożycia. Z powodzeniem można z nich również wykonywać konfitury, galaretki i wszelkiego rodzaju przetwory.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie