Porzeczka czarna TISEL krzew 50/60 cm

Nowy produkt

198 Przedmioty

6,00 zł brutto

Więcej informacji

Porzeczka czarna 'Tisel' - wysokość 50/60 cm, z gołym korzeniem

Krzew o silnym wzroście. Pokrój wzniesiony, zwarty, z tendencją do zagęszczania się i rozkładania. Pędy wyrastające z szyjki korzeniowej są długie, liczne, o silnym antocyjanowym zabarwieniu. Pąki średniej wielkości, lekko wydłużone, odstające od pędów. Liście średniej wielkości, jasnozielone, z zaznaczoną klapą środkową. Plonuje obficie i regularnie.

Owoce porzeczki Tisel zaczynają dojrzewać w pierwszej połowie lipca. Są duże, bardzo aromatyczne, jędrne i dobrze wyeksponowane na krzaku. W smaku owoce są słodkawe, oceniane jako dość smaczne. Są gotowe do zbioru na początku lipca, po tygodniu od momentu zmiany koloru porzeczek na czarny.

Odmiana preferuje stanowiska słoneczne do półcienistego. Odpowiednie są tereny wyniesione, łagodne stoki lub przewiewne równiny. Gleby żyzne, bogate w substancje organiczne, przewiewne, o odczynie lekko kwaśnym. Mrozoodporność porzeczki ‚Tisel’ jest duża.

Przydatność do nasadzeń towarowych, szczególnie na słabszych glebach. Nadaje się na różne przetwory i soki. Przydatna do przetwórstwa. Odmiana polecana również do uprawy w ogrodach przydomowych i na działkach.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie