Pięciornik krzewiasty RED ACE 20/25 cm

Nowy produkt

200 Przedmioty

11,90 zł brutto

Więcej informacji

Pięciornik krzewiasty 'Red Ace' - wysokość 20/25 cm, pojemnik C2

Jest to niski krzew dorastającym do 60 cm wysokości i 1 m średnicy. Pędy są cienkie i wiotkie, niekiedy nawet pokładające się, ale poprzez liczne rozgałęzienia krzew jest bardzo gęsty. Jego drobne, pierzaste liście osiągają długość około 3-4 cm, są zwykle złożone z pięciu listków, czasami spotkać możemy liście trój lub siedmiolistkowe. Blaszki liściowe są jasnozielone, delikatnie omszone, szczególnie na dolnej stronie. Krawędzie listków są podwinięte do dołu. Pąki kwiatowe tuż przed rozwinięciem są nieco spłaszczone i mają żółto-pomarańczowe zabarwienie. Pięciopłatkowe kwiaty osiągają średnicę około 3 cm. Zaraz po rozwinięciu są czerwone lub czerwono-pomarańczowe, w miarę kwitnienia bledną. Kwiaty rozwijające się w drugiej połowie lata są pomarańczowo-żółte. Pręciki i słupki umieszczone w centrum kwiatu są intensywnie żółte. Ich barwa ładnie odznacza się na tle płatków. Płatki są zaokrąglone z wyraźnie widocznym unerwieniem, zachodzą na siebie. Kwiaty skupione w szczytowych wiechach pojawiają się już w końcu maja, jednak pełnia kwitnienia przypada mniej więcej na połowę czerwca i trwa do połowy lipca. Później, po krótkotrwałej przerwie w kwitnieniu, pojawiają się nowe, ale już nie tak liczne kwiaty, a kwitnienie trwa aż do pierwszych przymrozków. Owoce bez wartości dekoracyjnej.

Jest on rośliną niewymagającą, w pełni odporną na mróz. Najlepiej rośnie na glebach lekkich, przepuszczalnych. Wykazuje tolerancję względem odczynu podłoża, może być sadzona na glebach słabo zasadowych, jak i lekko kwaśnych. Preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych. Wiosną krzewy wymagają przycięcia. Należy usunąć zeszłoroczne kwiatostany. Silniejsze cięcie jest również możliwe, ale wówczas termin kwitnienia opóźni się o kilka do kilkunastu dni.

Ze względu na niewielkie wymagania uprawowe jest to krzew polecany do niemal wszystkich rodzajów ogrodów, parków, a także do stosowania na terenach zieleni miejskiej. Rośliny można sadzić na rabatach, najlepiej w grupach po kilka - kilkanaście sztuk lub w formie niskich, formowanych lub swobodnie rosnących żywopłotów. Rośliny są wytrzymałe na suszę oraz trudne warunki miejskie, stąd sprawdzają się w takich miejscach, jak przyuliczne pasy zieleni, ronda czy nasypy. Nadaje się również do uprawy w pojemnikach.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie