Pięciornik krzewiasty ABBOTSWOOD 20/25 cm

Nowy produkt

200 Przedmioty

11,90 zł brutto

Więcej informacji

Pięciornik krzewiasty 'Abbotswood' - wysokość 20/25 cm, pojemnik C2

Gęsty, rozłożysty krzew o wyprostowanych pędach, które w zewnętrznej części mogą wyrastać niemal poziomo. Roślina osiąga 1 m wysokości i do 1,2 m szerokości. Pędy są delikatne, początkowo czerwonawe, jedwabiście owłosione, z czasem pokrywają się postrzępioną, ciemnobrązową korą. Ciemnozielone liście, złożone z 5 bezogonkowych, eliptycznych, całobrzegich listków, są pokryte z obu stron szarymi włoskami, co daje efekt szaro-zielonego ulistnienia. Jesienią liście pozostają zielone, a na zimę opadają. Krzew zakwita na pędach dwuletnich i starszych w czerwcu i kwitnie nieprzerwanie do września. Kwiaty są białe, pięciopłatkowe, duże, średnicy do 4 cm, pojedyncze, o licznych, intensywnie żółtych pylnikach i słupkach.

Odmiana ta jest mało podatna na choroby, odporna na okresową suszę i warunki miejskie. Najlepiej rośnie na lekko wilgotnych, przepuszczalnych, gliniasto -piaszczystych lub piaszczystych glebach o odczynie od lekko kwaśnego do obojętnego. Całkowicie odporny na mróz.

Ze względu na swą odporność na niekorzystne warunki siedliskowe i zanieczyszczenia znakomicie nadaje się na tereny zieleni w miastach. Świetnie nadaje się na rabaty, niskie żywopłoty, słoneczne skarpy, ogrody skalne w ogrodach przydomowych i parkach w stylu naturalistycznym. Dobrze wygląda zarówno sadzony w grupach jednoodmianowych lub jednogatunkowych z innymi pięciornikami, jak i w połączeniu z innymi gatunkami krzewów czy bylin.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie