Morela EARLY ORANGE

Nowy produkt

198 Przedmioty

16,50 zł brutto

Więcej informacji

Morela 'Early Orange' - wysokość 160 cm, z gołym korzeniem

Odmiana ta rośnie silnie i wytwarza gałęzie formujące się pod kątami ostrymi, co składa się na dosyć specyficzną koronę, która jest wąska i wyniosła, trochę stożkowata. Przy czym zauważyć trzeba, że jednoroczne pędy są grube i naprawdę długie, ale jest ich niewiele. Piękne duże kwiaty ubarwią się na biało, a z reguły ciemnozielone liście na wierzchołkach pędów będą jednak jasnobordowo-zielone.

Morele zaczynają wybarwiać się naprawdę wcześnie, ale czas owocowania tej odmiany przypada dopiero na drugą połowę lipca. Pamiętać trzeba, że wymagany jest tutaj wielokrotny zbiór, ponieważ morele nie dojrzewają równocześnie. Ich zaletą jest jednak to, że nie mają tendencji do przejrzewania.

Morele Early Orange mają kształt kulistoowalny i cecha ta występuje regularnie. Jeśli chodzi o ich wielkość, to da się je zaklasyfikować jako średnio duże, ponieważ ich waga wynosi 30–45 g. Ich ciemnopomarańczowa skórka jest słabo omszona i nawet połowa jej powierzchni może być pokryta przez mocno czerwony i rozmyty rumieniec. Miąższ z kolei przyjmuje ubarwienie skórki, czyli również jest ciemnopomarańczowy. Co do konsystencji, to określić ją można jako zwięzłą, ale średnio soczystą. Najważniejsze jednak, że miąższ ten dobrze oddziela się od owalnej pestki. Konsumentom z pewnością spodoba się też słodki smak z delikatnie odczuwalną kwaskowatą nutą.

Early Orange jest tolerancyjna na szarkę. Poza tym zarówno drzewo, jak i pąki kwiatowe są dosyć odporne na przymrozki wiosenne. Ogólnie jako temperaturę graniczną wyznacza się -25°C. Ważne jest też to, że morele tej odmiany nie pękają po długotrwałych deszczach oraz dobrze znoszą transport i się nie odgniatają.

Drzewko 2 letnie na podkładce AŁYCZA

grupa roślin

owocowe

grupa użytkowa

drzewa owocowe pestkowe

forma

drzewo

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

stożkowy

docelowa wysokość

od 3 m do 5 m

barwa liści (igieł)

ciemnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pojedyncze

barwa kwiatów

białe
różowe

pora kwitnienia

kwiecień

owoce

pomarańczowe
jadalne

pora owocowania

lipiec

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

ph podłoża

odczyn lekko kwaśny

rodzaj gleby

próchniczna

strefa

6a

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie