Morela HARCOT

Nowy produkt

200 Przedmioty

16,50 zł brutto

Więcej informacji

Morela 'Harcot' - wysokość 160 cm, z gołym korzeniem

Odmiana ta rośnie naprawdę silnie i wytwarza dużą i mocno rozłożystą koronę. Składające się na nią jednoroczne pędy są grube, ale długie oraz – co ciekawe – ubarwiają się na bordowo od nasłonecznionej strony. Liście z kolei są ogólnie ciemnozielone, a na wierzchołkach pędów – wręcz buraczkowe. Okazałe kwiaty Harcota są koloru białego.

Harcot zaczyna owocować wcześnie, bo na przełomie lipca i sierpnia. Niewątpliwą zaletą moreli należących do tej odmiany jest to, że zawsze dojrzewają one równomiernie i nie mają skłonności do przedwczesnego opadania.

Owalne morele zradzane przez to drzewo określa się jako umiarkowanie duże, choć potrafią wyrosnąć na całkiem dorodne. Przykładowo: ich średnia waga wynosi 40–60 g, ale są okazy, które mogą mieć nawet powyżej 80 g. Skórka ubarwia się na pomarańczowo, jednak ok. 30–60% jej powierzchni jest w stanie się pokryć jasnoczerwonym, a przy tym lekko rozmytym, rumieńcem. Ogólnie jest trochę twardawa i kwaśna. Ma też, niestety, niewielką tendencję do pękania przy wierzchołku. Miąższ z kolei jest ciemniejszy niż skórka. Jego największymi zaletami są: bezproblemowe odchodzenie od pestki, soczystość, jędrność, delikatność i pyszny słodki smak.

Drzewo to preferuje glebę ciepłą i próchniczą. Zatem samo stanowisko musi być w miarę wyeksponowane, tak aby Harcot mógł łapać dużo promieni słonecznych. Przy tym wszystkim jednak miejsce takie powinno być dosyć zaciszne i osłonięte od wiatru. Odmiana ta wymaga również obecności innych moreli, które będą kwitły w podobnym czasie. Wynika to z tego, że jest to roślina samobezpłodna. Za najlepszy zapylacz uznaje się odmianę Hargrand.

Drzewko 2 letnie na podkładce AŁYCZA

grupa roślin

owocowe

grupa użytkowa

drzewa owocowe pestkowe

forma

drzewo

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

drzewiasty rozłożysty

docelowa wysokość

od 3 m do 5 m

barwa liści (igieł)

ciemnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pojedyncze

barwa kwiatów

białe
różowe

pora kwitnienia

kwiecień

owoce

czerwone
pomarańczowe
jadalne

pora owocowania

lipiec
sierpień

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

ph podłoża

odczyn lekko kwaśny

rodzaj gleby

próchniczna

strefa

6a

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie