Lilak pospolity Bez MADAME LEMOINE szczepiony 150 cm

Nowy produkt

98 Przedmioty

28,00 zł brutto

Więcej informacji

Lilak pospolity 'Madame Lemoine' - wysokość 150 cm, z gołym korzeniem

Szeroko rozgałęziony krzew lub niewielkie drzewo, o krzaczastym, wyprostowanym pokroju, osiągające 3 m wysokości. Pędy są nagie, wzniesione, silnie rozgałęzione, obficie porośnięte całobrzegimi, obustronnie nagimi, błyszczącymi, żywozielonymi liśćmi o sercowatym kształcie i długości ok. 5-12 cm. Sezonowe, opadają późną jesienią, jeszcze zielone. Kwiaty pełne, czysto białe, pachnące, zebrane w duże i szerokie, wielowierzchołkowe, gęste wiechy. Lilak pospolity 'Mme Lemoine' to odmiana późna, zakwita w maju i czerwcu. Nektar kwiatów nie jest dostępny dla pszczół, ze względu na długą rurkę kwiatową. Owoce to wydłużone, suche, pękające torebki z nasionami.

Dla zachowania ładnego pokroju krzewów, należy co kilka lat wykonać cięcie odmładzające, które pozwoli również na obniżenie zbyt wysokich krzewów i zagęszczenie tych, które są zbyt luźne i słabiej kwitnące. Dodatkowo warto usuwać przekwitnięte kwiatostany, co pobudzi roślinę do wzrostu. Najlepiej rośnie i kwitnie w miejscach nasłonecznionych, ale w półcieniu i cieniu również da sobie radę (choć kwitnienie może być słabsze). Najbardziej odpowiadają mu gleby o odczynie obojętnym, głębokie, próchnicze, świeże i żyzne, raczej cięższe, umiarkowanie wilgotne, choć wykazuje również dużą odporność na suszę i środowisko miejskie. Odmiana całkowicie odporna na mróz.

Może być uprawiany w ogrodach i parkach do tworzenia swobodnych szpalerów. Doskonale nadaje się również do sadzenia w dużych pojemnikach, pod warunkiem ich prawidłowego zabezpieczenia przed mrozem. Dodatkowo kwiatostany lilaka pospolitego mogą być wykorzystywane jako kwiaty cięte, do różnego rodzaju kompozycji florystycznych i bukietów.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

docelowa wysokość

od 3 m do 5 m

barwa kwiatów

białe

pora kwitnienia

maj

nasłonecznienie

stanowisko półcieniste
stanowisko słoneczne

wilgotność

roślina tolerancyjna

rodzaj gleby

roślina tolerancyjna

strefa

4

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie