Lilak pospolity Bez MICHAEL BUCHNER szczepiony 150 cm

Nowy produkt

199 Przedmioty

36,00 zł brutto

Więcej informacji

Lilak pospolity 'Michael Buchner' - wysokość 150 cm, pojemnik C7,5 (7,5 litra)

Piękna odmiana o pachnących, niebiesko-fioletowych, pełnych kwiatach. Tworzy krzew lub małe drzewko osiągające do 3 m wysokości o gęstej zaokrąglonej koronie. Liście są zielone, jajowate wielkości 6-12 cm. Wiosną jasnozielone, delikatne potem ciemnozielone, błyszczące, a jesienią zielonożółte. Kwiatostany złożone są z wąskich wiech. Kwiaty pełne, niebieskofioletowe, pięknie pachną. Płatki są zaostrzone nachodzące na siebie. Kwitnienie przypada na I poł. maja i trwa ponad 2 tygodnie. Po tym czasie należy usunąć przekwitnięte kwiaty. Taki zabieg spowoduje wypuszczenie nowych pędów. Co kilka lat dobrze jest przeprowadzić cięcie odmładzające.

Roślina mrozoodporna. Tolerancyjna co do podłoża. Najlepiej rośnie na glebach gliniasto-piaszczystych z dużą zawartością próchnicy. W okresie kwitnienia i zawiązywania pąków należy roślinie zapewnić odpowiednią ilość wody. Lubi stanowiska słoneczne lub półcieniste. Dobrze znosi przycinanie i odmładzanie i przesadzanie nawet w starszym wieku.

Stosowany do nasadzeń pojedynczych i grupowych w parkach i we wszystkich typach ogrodów. Może być też stosowana na kwiat cięty do wazonu (trwałość kwiatów wynosi 2-3 dni).

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

docelowa wysokość

od 3 m do 5 m

barwa kwiatów

fioletowe

pora kwitnienia

maj

nasłonecznienie

stanowisko półcieniste
stanowisko słoneczne

wilgotność

roślina tolerancyjna

rodzaj gleby

roślina tolerancyjna

strefa

4

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie