Wierzba IWA PENDULA szczepiona 100-120 cm

Nowy produkt

198 Przedmioty

19,00 zł brutto

Więcej informacji

Wierzba Iwa Pendula - wysokość 100-120 cm, z gołym korzeniem

Wierzba Iva, zwana także Iwa, jest formą wierzby płaczącej na paliku - forma pienna o wysokości palika ok. 120 cm. Wierzba ta zwiesza swoje płaczące gałązki do samej ziemi, często nawet końce gałązek wiją się po ziemi. Wierzba Iwa posiada bardzo dekoracyjne bazie - kotki zakwitające na przełomie marca i kwietnia, a często nawet już w lutym. W trakcie kwitnienia futerko białych włosków pokrywa się stopniowo złocistym pyłkiem. Roślina jest dwupienna, w ogrodach uprawia się najczęściej okazy męskie ze względu na efektowne bazie i wczesny okres zakwitania. Liście ciemnozielone, dość duże, 3-4 cm długości, pięknie obrastają gałązki tworząc gęsty zielony płaszcz dla drzewka

Wierzba Iwa, tak jak większość wierzb jest mało wymagająca i bardzo łatwa w uprawie. Roślina jest całkowicie mrozoodporna. Dobrze znosi warunki miejskie i jest odporna na zanieczyszczenia. Aby utrzymać ładny pokrój rośliny, należy ją regularnie przycinać. Stanowisko: Jasne i słoneczne, wtedy lepiej rośnie i bardziej się zagęszcza.

Wierzba Iva najpiękniej wygląda posadzona na tle roślin o spokojnym, ciemnym zabarwieniu. Jej widok nastraja melancholijnie i wywołuje chwile refleksji nad naszym życiem.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie