Lilak pospolity Bez LUDWIG SPAETH szczepiony 150 cm

Nowy produkt

200 Przedmioty

36,00 zł brutto

Więcej informacji

Lilak pospolity 'Ludwig Spaeth' - wysokość 150 cm, pojemnik C7,5 (7,5 litra)

Lilak pospolity ‘Ludwik Spaeth' może przybierać formę szeroko rozgałęzionych krzewów lub niewielkich drzew o krzaczastym, wyprostowanym pokroju, osiągających 4 m wysokości. Pędy są nagie, wzniesione, silnie rozgałęzione, obficie, nakrzyżlegle porośnięte całobrzegimi, obustronnie nagimi, błyszczącymi, zielonymi liśćmi o sercowatym kształcie i długości ok. 5–12 cm. Sezonowe, opadają późną jesienią, jeszcze zielone. Kwiaty fioletowopurpurowe, duże, do 3 cm średnicy, pojedyncze, zrosłopłatkowe, z rurką około 1 cm długości, intensywnie pachnące, zebrane w długie, gęste, stożkowate wiechy, długości do 30 cm. Lilak pospolity zakwita w maju. Nektar kwiatów nie jest dostępny dla pszczół, ze względu na długą rurkę kwiatową. Owoce to wydłużone, suche, pękające torebki z nasionami.

Lilak pospolity 'Ludwik Spaeth' najlepiej rośnie i kwitnie w miejscach nasłonecznionych, ale w półcieniu i cieniu również da sobie radę. Najbardziej odpowiadają mu gleby o odczynie obojętnym, głębokie, próchnicze, świeże i żyzne, raczej cięższe, umiarkowanie wilgotne, choć wykazuje również dużą odporność na suszę i środowisko miejskie. Odmiana całkowicie odporna na mróz.

Lilak pospolity 'Ludwik Spaeth' może być uprawiany w ogrodach i parkach. Może być wykorzystany do tworzenia swobodnych szpalerów. Doskonale nadaje się również do sadzenia w dużych pojemnikach, pod warunkiem ich prawidłowego zabezpieczenia przed mrozem. Dodatkowo kwiatostany lilaka pospolitego mogą być wykorzystywane jako kwiaty cięte, do różnego rodzaju kompozycji florystycznych i bukietów.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

docelowa wysokość

od 3 m do 5 m

barwa kwiatów

purpurowe

pora kwitnienia

maj

nasłonecznienie

stanowisko półcieniste
stanowisko słoneczne

wilgotność

roślina tolerancyjna

rodzaj gleby

roślina tolerancyjna

strefa

4

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie