Krzewuszka MIDDENDORFA 30-50 cm

Nowy produkt

197 Przedmioty

13,00 zł brutto

Więcej informacji

Krzewuszka Middendorfa - wysokość 30-50 cm, pojemnik C2

Niewątpliwie należy do rarytasów, które spotykamy raczej w ogrodach botanicznych lub kolekcjonerskich. Krzewuszka Middendorfa jest rośliną górską. Naturalnie porasta górzyste regiony północno-wschodniej Azji głównie Japonii oraz Wschodnią Syberię.

Jest niewysokim krzewem dorastającym do 1,5 m wysokości i podobnej szerokości. Liście zielone drobnoząbkowane, sezonowe. Zakwita od maja do czerwca. Kwiaty wyjątkowe jak na krzewuszkę, dzwonkowate, duże, jasnożółte z pomarańczowymi lub czerwonawymi plamkami na dolnej części gardzieli. Zazwyczaj zebrane po kilka razem. Pojawiają się one na nowych przyrostach zeszłorocznych pędów.

Toleruje wszystkie ogrodowe wilgotne i żyzne gleby, kwaśne do lekko alkalicznych. Stanowisko powinno być słoneczne do lekko cienistego. Odmiana odporna na mróz.

Krzewuszkę można sadzić wraz z innymi kwitnącymi krzewami, takimi jak: jaśminowce, tawuły, kaliny. Dobrze wygląda również w sąsiedztwie roślin o barwnym ulistnieniu, a po przekwitnięciu może być tłem dla kwitnących latem bylin. Ma bardzo ładne, zielone ulistnienie. Polecana jest do średnich i większych przydomowych ogródków. Można sadzić ją pojedynczo albo formować z nich kwitnące żywopłoty. Doskonale nadaje się do nasadzeń w zieleni miejskiej i w parkach.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie