Krzewuszka cudowna FOLIIS PURPUREIS 30-50 cm

Nowy produkt

199 Przedmioty

13,00 zł brutto

Więcej informacji

Krzewuszka cudowna 'Foliis Purpureis' - wysokość 30-50 cm, pojemnik C2

Stosunkowo niski krzew o wyprostowanym pokroju, z zewnętrznymi pędami rozrastającymi się na boki. Dorasta do 1,5 m wysokości i 1,3 szerokości. Liście małe, owalne, z zaostrzonym końcem, czerwono-zielone, pozbawione blasku innych odmian o czerwonych liściach. Kwiaty stosunkowo niewielkie, ciemnoróżowe, lejkowate, ze zrośniętym do połowy i lekko czerwonawym kielichem, cylindryczne. Kwiaty zebrane w wiechy po 5-9 razem, wyrastające w kątach liści, na krótkich pędach bocznych, wzdłuż zeszłorocznych gałęzi. Kwitnie na początku czerwca dość obficie powtarzając w niewielkim stopniu latem oraz jesienią w końcu września.

Preferuje stanowisko słoneczne do lekko cienistego. Toleruje wszystkie ogrodowe wilgotne i żyzne gleby, kwaśne do lekko alkalicznych. Odmiana relatywnie odporna na mróz, ale przemarza w bardzo surowe zimy.

Jest często wykorzystywana do tworzenia nieformowanych szpalerów i strzyżonych żywopłotów, zarówno w przydomowych ogrodach, jak i w zieleni miejskiej - w parkach, przy ulicach, na osiedlach.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie