Klon GLOBOSUM szczepiony 160/170 cm

Nowy produkt

195 Przedmioty

49,90 zł

Więcej informacji

Klon 'Globosum' - wysokość 160/170 cm, pojemnik C3

Klon zwyczajny 'Globosum' to drzewko słynne ze swojej idealnie okrągłej, gęstej korony i pięknych liści w głębokiej zielonej barwie. Niebywałą zaletą tego drzewka jest to, że regularny kształt korony uzyskujemy bez konieczności formowania. Liście typowe jak dla klona, wielkości 12-15 cm, które jesienią przebarwiają się na żółto-pomarańczowy kolor. Wczesną wiosną pojawiają się cytrynowe kwiaty.

'Globosum' lubi stanowiska półcieniste i te w pełnym cieniu, o umiarkowanie wilgotnym podłożu, choć wytrzymuje okresowe niedobory wody. Roślina ma małe wymagania glebowe, dobrze rośnie na ubogich i jałowych glebach, choć przy zapewnieniu jej świeżej i próchniczej ziemi w ogrodzie, klon będzie odznaczał się zdrowiem i witalnością. Jak na nieproblematyczną w uprawie roślinę przystało, 'Globosum' jest tolerancyjne względem pH podłoża: dobrze rośnie na glebach od lekko kwaśnych po lekko zasadowe. Roślina dobrze zimuje w naszych warunkach, gdyż jest całkowicie mrozoodporna.

Odmiana polecana głównie do obsadzania ulic i placów, ale interesująca również jako pojedynczy, dekoracyjny akcent w małym ogrodzie.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie