Jałowiec pośredni MINT JULEP 40 cm

Nowy produkt

149 Przedmioty

12,00 zł brutto

Więcej informacji

Jałowiec pośredni 'Mint Julep' - wysokość 40 cm, pojemnik C3 (3 litry)

Jałowiec pośredni jest mieszańcem międzygatunkowym. Odmiana 'Mint Julep' to okazały, rozłożysty, szybko rosnący krzew iglasty. Jego roczne przyrosty wynoszą około 15 cm, dlatego w krótkim czasie dorasta do 1-2 m wysokości i 2-3 m szerokości.Odmiana ta ma intensywnie zielone, drobne igły, wyrastające na wałeczkowatych, zielonych pędach, których końcówki z czasem malowniczo przewieszają się na zewnątrz krzewu. Gałęzie początkowo skierowane ukośnie do góry, z wiekiem coraz bardziej się odginają i po pewnym czasie układają niemal poziomo - dlatego dolne piętro krzewu jest najbardziej rozłożyste.

Jałowiec pośredni 'Mint Julep' ma bardzo małe wymagania uprawowe i jest krzewem niezwykle wytrzymałym. Może rosnąć zarówno w słońcu, jak i w półcieniu, na różnych typach gleb (najlepiej o odczynie kwaśnym), w tym także stosunkowo słabych, jałowych i suchych. Dobrze znosi niską temperaturę, zanieczyszczenia powietrza w miastach oraz cięcie, które przyczynia się do zagęszczenia krzewu.

Ze względu na swoje rozmiary nadaje się przede wszystkim do dużych ogrodów, parków krajobrazowych, okrywania i umacniania skarp oraz jako zieleń miejska.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie