Jałowiec płożący BLUE CHIP 30/40 cm

Nowy produkt

199 Przedmioty

13,50 zł brutto

Więcej informacji

Jałowiec płożący 'Blue Chip' - wysokość 30/40 cm, pojemnik C3 (3 litry)

Niski krzew iglasty o płożącym pokroju i umiarkowanym tempie wzrostu tworzący gęste, srebrzysto-niebieskie kobierce. Krzew rocznie przyrasta o około 15 cm na długość, po 10 latach uprawy osiąga zwykle nie więcej niż 0,2 m wysokości przy 1,5 m średnicy. Pędy ścielą się po ziemi, a ich końce oraz boczne rozgałęzienia unoszą się lekko ku górze. W miejscach półcienistych u starszych roślin boczne pędy wznoszą się do góry i rozgałęziają, na stanowiskach słonecznych są bardziej zwarte i ułożone przy ziemi. Drobne, słabo odstające i ostro zakończone igiełki gęsto okalają pędy, mają srebrzysto-niebieską barwę, która zimą przyjmuje lekko fioletowy odcień. Pełzające po ziemi gałązki łatwo się ukorzeniają . Ozdobą roślin są jasnoniebieskie, kuliste szyszkojagody obficie pokryte woskowym nalotem. Jesienią krzewy nabierają fioletowego zabarwienia.

Odmiana o minimalnych wymaganiach uprawowych, w pełni mrozoodporna. Dobrze rośnie na glebach lekkich, o niskiej zawartości składników pokarmowych. Wymaga stanowiskach słonecznych.

Stanowi doskonałą alternatywę trawników, zwłaszcza w miejscach suchych i nieurodzajnych. Polecany do uprawy w ogrodach przydomowych i na skalnikach. Sadzony na nasypach umacnia je i zabezpiecza przed erozją, a zwarty kobierzec chroni glebę przed zachwaszczeniem. Zalecana gęstość sadzenia to 2 sztuki na metr kwadratowy.

grupa roślin

iglaste

forma

krzew

siła wzrostu

roślina wolnorosnąca (karłowa)

pokrój

płożący

docelowa wysokość

od 0,2 m do 0,5 m

barwa liści (igieł)

szare, niebieskawe, srebrzyste

zimozieloność liści (igieł)

igły zimozielone

owoce

niebieskie, szyszki, szyszkojagody

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże suche
podłoże umiarkowanie wilgotne

strefa

5a

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie