Jabłoń SZAMPION

Nowy produkt

197 Przedmioty

14,50 zł

Więcej informacji

Jabłoń 'Szampion' - wysokość 160-190 cm, z gołym korzeniem

Drzewa tej odmiany rosną umiarkowanie silnie, tworzą średnio zagęszczoną, stożkowatą koronę. Owocowanie rozpoczynają bardzo wcześnie – zwykle w 3 roku po posadzeniu. Owocują obficie i corocznie. Do dobrego wybarwienia i wzrostu owoców wymagają silnego cięcia prześwietlającego i odmładzającego. Kwitnienie, w zależności od pogody, przypada na koniec kwietnia i maj. Odmiana obcopylna, odmiany zapylające to np: ‘Delikates’, ‘Lobo’, ‘Spartan’, ‘Golden Delicious’.

Odmiana wczesnozimowa –owoce osiągają dojrzałość zbiorczą w pierwszych dniach października. Nie opadają, przetrzymane na drzewach do połowy października – pięknie się wybarwiają i nadają się do bezpośredniej konsumpcji. W przechowalni dobrą jakość zachowują do grudnia, a przechowywane w chłodni są na rynku do lutego. Przechowywane dłużej nie psują się, ale stają się mniej smaczne i łatwo więdną.

Jabłka tej odmiany są kulisto-stożkowate, lekko żebrowane przy kielichu. Mają gładką, suchą, zielonkawożółtą lub żółtą skórkę, pokrytą karminowoczerwonym, rozmyto paskowanym rumieńcem oraz licznymi, małymi, jasnoszarymi przetchlinkami. Owoce są duże lub średniej wielkości. Ich smaczny miąższ jest zielonkawobiały z kremowym odcieniem, soczysty, lekko aromatyczny, słodki, delikatnie kwaskowaty.

Ze względu na wysoką plenność i łatwe zabliźnianie uszkodzonego przez potencjalny mróz drewna zasługuje na rozpowszechnienie w uprawie amatorskiej w ogrodach przydomowych.

Drzewko 2 letnie na podkładce M-26 (półkarłowe)

grupa roślin

owocowe

grupa użytkowa

drzewa owocowe ziarnkowe

forma

drzewo

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

stożkowy

docelowa wysokość

od 3 m do 5 m

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pojedyncze

barwa kwiatów

białe

pora kwitnienia

maj

owoce

czerwone, żółte, zielone
jadalne

pora owocowania

wrzesień

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

ph podłoża

odczyn lekko kwaśny

rodzaj gleby

piaszczysta
gliniasta

strefa

6b

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie